Domov Návody Idú dokopy dnešné smartfóny a retro hry?

Idú dokopy dnešné smartfóny a retro hry?

Zdielať

Ak patríte k fanúšikom „old school“ hier zo starých konzolí, určite ste už minimálne raz hľadali spôsob, ako spustiť niektorý zo starých herných hitov na zariadeniach dnešnej doby. PC emulátory sú dnes skutočne rozšírené, ale pocit hernej konzoly a joystickov určite pri každej emulácii nenahradia. Na klávesnici je ovládanie nastaviteľné, ale povedzme si pravdu, nie je vždy prehľadné a počítač si vo väčšine prípadoch na toaletu, chatu, alebo do postele neodnesiete. Teda ideálne v tejto chvíli je zariadenie, veľkosti tak akurát do ruky, ideálne s dotykovou plochou, aby sa pri každom emulátori inej hernej konzoly nastavilo na displeji potrebné ovládanie cez tlačidlá. Takým zariadením je Android smartfón.

Android_emulators_01

No a aký je všeobecný herný zážitok? Ak by ste si zaobstarávali Android zariadenie práve aj pre túto činnosť, určite je dobré zvoliť napríklad zariadenie z radov značky XPERIA, ktoré poskytujú každému emulátoru maximálne možné odladenie, takže sekanie obrazu je minimálne. Najväčšie problémy Android emulátorom spôsobujú zrejme hry z novších starých konzolí, ako PSP. Najodladenejšími sú zrejme MS DOS, Nintendo 64 a GameBoy Advance. Ideálnym príkladom ovládania pre takéto použitie bola zostava tlačidiel na zariadení XPERIA PLAY.

Android_emulators_02

Samozrejme, najlepšie sú priamo prestavané aplikácie zo starých konzolí rovno do formátu .apk pre systém Android. Takže pokiaľ ste často na cestách a rád by ste si zahrali starú klasiku, smartfón s veľkou obrazovkou, alebo prídavnými joystickmi je určite lepšie riešenie, ako hľadanie rôznych handheldov, či podobné iné spôsoby.

Zdroj: Google Play