Domov Novinky Huawei údajne pripravuje Ascend P7

Huawei údajne pripravuje Ascend P7

Zdielať

huawei-logoHuawei odviedol celkom dobrú prácu so smartfónom Ascend P6, čo sa pravdepodobne pokúsi zopakovať s nasledujúcim modelom – Ascend P7. Čínska spoločnosť nepotvrdila existenciu P7, ale informácie o nadchádzajúcom smartfónu s kódovým označením Sophia tu boli asi od minulého roka.

Unikol screenshot, ktorý sa v poslednej dobe vynoril v Číne a ukazuje, že Ascend P7 Sophia beží na Android 4.4 .2 KitKat s Huawei Emotion UI 2.3. Toto by mohol byť prvý smartfón od Huawei, ktorý príde s Android Kitkat od výroby. Informácie hovoria tiež o tom, že Ascend P7 by mal disponovať 5 palcový displej s rozlíšením 1920×1080 pixelov, LTE Cat 4, 13 MPx zadným fotoaparátom s LED bleskom a pôsobivým 8 MPx predným VGA fotoaparátom. Ďalej tu nájdeme 2 GB RAM, 16 GB vnútornú pamäť, podporu microSD kariet a 2460 mAh batériu.

Huawei-Ascend-P7-Sofia

Smartfón by mal používať štvorjadrový procesor Huawei HiSilicon 910, taktovaný na 1,6 GHzHovorí sa, že Ascend P7 je vyrobený z „vynikajúcich materiálov“ a do značnej miery je podobný P6-ke. Neexistuje žiadne slovo o tom, kedy nový P7 bude oznámený, ale budeme predpokladať, že to nebude trvať dlho, než sa to stane. Možno už na MWC 2014 v tomto mesiaci.

Zdroj: Phonearena