Domov Novinky Huawei prinesie smartfón s duálnym OS

Huawei prinesie smartfón s duálnym OS

Zdielať

windroid_windows_mobile_android_phoneČínsky Huawei uvoľní smartfón s Dual-OS Android a Windows Phone počas budúceho štvrťroku v USA. Správa prišla od Shao Yang, šéfa marketingovej kancelárie. “V porovnaní s Androidom má Windows Phone oveľa nižšiu prioritu, ale je stále jedným z našich možností operačného systému. Sme rozhodnutí používať stratégiu multi-OS Android a Windows,” odhalil spoločnú organizáciu trhu, ktorý sa môže pochváliť, že “dual OS môže byť nová voľba pre spotrebiteľa”.

Pán Yang a Huawei budú zrejme podporovať Windows Phone, ale chcú ho ponúknuť popri známejšom OS Android. Ak je to len pre Windows, možno si ľudia skôr zakúpia smartfón, ktorý obsahuje operačný systém Android a Windows Phone a tak si budú môcť používatelia vybrať – či budú používať Android, alebo Windows Phone. Zároveň tak bude mať používateľ možnosť vyskúšať si ovládanie operačného systému Windows Phone a v prípade, že by mu Windows Phone nevyhovoval stále tu je Android.

Huawei je v súčasnej dobe tretím najväčším svetovým výrobcom smartfónov a taktiež bolo povedané, že sa spoločnosť vždy snaží rozšíriť svoj trh. Zároveň však dodáva: “Určite pozeráme aj po iným platformách,” povedal Yang. “Sme otvorený každému novému operačnému systému. Musíme sa pozerať na každý operačný systém.” 

Zdroj: Wmpoweruser

Zdielať
Predchádzajúci článokPuget Systems: Štyri nové notebooky
Nasledujúci článokČaká nás Samsung Galaxy S4 s Windows Phone?
Volám sa Roman. Androidu sa venujem od roku 2009. Môj prvý smartfónom bol HTC Hero, neskôr Sony Ericsson Xperia X10 Mini, Sony Ericsson Xperia Neo V, Samsung Galaxy Ace, Samsung Galaxy S3, LG G3, Note 3, HTC One M7 a momentalne Samsung Galaxy S7. Medzi jednotlivými smartfónmi som mal aj tablet ASUS Transformer TF101 a taktiež Samsung Galaxy Tab 2 a Galaxy Tab 3. Rád pomôžem každému, ak budem vedieť. Písať môžete na môj mail, ktorý je v kontaktoch.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno