Domov Novinky Huawei prekonal Xiaomi v počte predaných smartfónov

Huawei prekonal Xiaomi v počte predaných smartfónov

Zdielať

Smartfóny z Číny sú často preferované nad inými značkami, hlavne preto, lebo ponúkajú rovnaký výkon ako konkurenčné modely, ale cena v porovnaní s nimi je omnoho nižšia. Xiaomi a Huawei patria medzi najznámejších výrobcov smartfónov a je jasné, že medzi sebou zvádzajú boj o to, kto predá viac smartfónov. Doteraz v tomto boji vyhrávala spoločnosť Xiaomi, to sa ale dnes mení.

Huawei P8 01

Analytická spoločnosť Canalys totiž zverejnila časť svojho prieskumu trhu, v ktorom uvádza, že spoločnosti Huawei sa na čínskom trhu podarilo zosadiť Xiaomi z trónu v počte predaných zariadení. Za posledný rok narástol predaj smartfónov Huawei o 81%, zatiaľ čo počet predaných smartfónov Xiaomi klesol. Tento rok boli od Huaweiu predstavené naozaj špičkové smartfóny, ako vlajková loď P8 alebo novinka Mate S. Spoločnosť Canalys túto udalosť považuje za obdivuhodný výkon.

Xiaomi_Mi_4c_01

Spoločnosť Xiaomi dúfa, že jej nový smartfón Mi4C vráti prvenstvo, to ale nie je úplne isté, keď vezmeme do úvahy fakt, že z plánovaných 80 miliónov predaných zariadení táto spoločnosť za pol roka predala iba necelých 35 miliónov. Úplné štatistiky ale ešte vydané neboli, na tie bude potrebné počkať ešte do konca mesiaca.

Vývoj ceny podľa heureka.sk:

Graf ceny produktu HUAWEI P8 poskytuje server Heureka.sk
Graf ceny produktu Huawei Mate S poskytuje server Heureka.sk

Zdroj: ComputerWorld