Domov Novinky Fossil predstavuje nové nositeľné zariadenia

Fossil predstavuje nové nositeľné zariadenia

Zdielať

Dopyt pre nositeľné zariadenia, tzv. wearables, za posledných pár rokov enormne stúpol. Aj keď boli fitnes náramky už od začiatku vyrábané spoločnosťami, ktoré sa v tejto branži pohybujú, pri smart hodinkách bola realita iná, keďže prvými výrobcami boli firmy, ktoré vyrábajú smartfóny alebo tablety.

Fossil Q Dreamer

Tento rok sa ale do biznisu s nositeľnými zariadeniami začínajú dostávať aj výrobcovia náramkových hodiniek. Medzi nich patrí aj spoločnosť Fossil, ktorá predstavila nové nositeľné zariadenia rady Q. Všetky tieto produkty sú poháňané procesormi Intel, podporujú operačné systémy Android vo verzii 4.3 a vyššej a iOS od verzie 8.2 (najstarším podporovaným zariadením je iPhone 5) a nabíjajú sa pomocou pribalenej bezdrôtovej nabíjačky.

Fossil Q Founder

Prvým z týchto zariadení sú smart hodinky Q Founder, ktoré bežia na systéme Android Wear. Dizajn týchto hodiniek je naozaj atraktívny a je vidieť, že zámerom bolo vytvoriť štýlové zariadenie. Nanešťastie, spoločnosť nezverejnila presné špecifikácie tohto zariadenia. Cena týchto hodiniek je stanovená na 275 dolárov a v USA by mali byť dostupné na začiatku decembra. Nie je jasné, či budú tieto hodinky dostupné aj na Slovensku, v prípade, že áno, je pravdepodobná cena okolo 300 eur.

Fossil Q Grant

Druhým predstaveným zariadením sú hodinky Q Grant, tieto sú ale iba analógové hodinky s pridaným snímačom fitnes aktivít a dvomi nastaviteľnými LED diódami pre zobrazovanie notifikácii. V USA bude možné tieto hodinky kúpiť od 25. októbra za cenu v rozmedzí od 175 do 195 dolárov. Cena v eurách by mala byť podobná.

Fossil Q Reveler

Poslednými zariadeniami, ktoré spoločnosť Fossil predstavila, sú fitnes náramky Q Reveler a Q Dreamer. Tieto zariadenia sú takmer totožné, jediným rozdielom je dizajn, keďže model Dreamer je určený pre ženy, zatiaľ čo Reveler je určený pre mužov. Obidva náramky používajú LED diódy, podobne ako hodinky Q Grant, ale pridávajú aj vibrácie. Sú dostupné v koženej alebo gumenej verzii za jednotnú cenu 125 dolárov. Ich predaj sa v USA začne už 25. októbra, dostupnosť na Slovensku je zatiaľ neznáma.

Zdroj: Fossil