Domov Novinky HTC má opäť patentový spor s Nokiou

HTC má opäť patentový spor s Nokiou

Zdielať

htc-logo-quietly-brilliantIstotne si pamätáte patentový spor HTC vs. Nokia, ktorý bol niekedy v priebehu marca tohto roku pred predstavením HTC One. Vtedy sa do zariadenia HTC dostal mikrofón spoločnosti ST Microelectronics, ktorá mala zmluvu s Nokiou a mala byť jediná spoločnosť, ktorá dostane tieto mikrofóny. Teraz Nokia opäť útočí na HTC One.

Nokia totiž zažalovala spoločnosť HTC, ktorá vo svojich zariadeniach HTC One použila čip, na ktorý podlieha patentu fínskej spoločnosti. Pokiaľ to HTC nevyrieši ako nahradiť tento čip do niekoľkých dní tak môže prísť trest zákaz predaja v niekoľkých krajinách. Spoločnosť už spolupracuje z Qualcomm-om, ktorý by sa staral o prijímanie a odosielanie signálu. HTC ešte musí presvedčiť súd aby HTC neprehlásil ako vinných inak príde trest zákazu predaja vo viacerých krajinách, plus vysoké odškodné. To by bola veľká rana pre HTC, keďže sa spoločnosti nedarí tak, ako by si to predstavovali. Sme zvedaví, či to spoločnosť HTC stihne, alebo ITC, ktorá má  tento spor rozhodnúť.

Zdroj: Engadget.com

Zdielať
Predchádzajúci článokWestern Digital ponúkne osobný cloud v podobe nového NAS
Nasledujúci článokV súťaži s HTC má bicykel už svojho majiteľa
Volám sa Roman. Androidu sa venujem od roku 2009. Môj prvý smartfónom bol HTC Hero, neskôr Sony Ericsson Xperia X10 Mini, Sony Ericsson Xperia Neo V, Samsung Galaxy Ace, Samsung Galaxy S3, LG G3, Note 3, HTC One M7 a momentalne Samsung Galaxy S7. Medzi jednotlivými smartfónmi som mal aj tablet ASUS Transformer TF101 a taktiež Samsung Galaxy Tab 2 a Galaxy Tab 3. Rád pomôžem každému, ak budem vedieť. Písať môžete na môj mail, ktorý je v kontaktoch.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno