Domov Novinky HTC Bolt oficiálne predstavený. Čo prináša?

HTC Bolt oficiálne predstavený. Čo prináša?

Zdielať

Spoločnosť HTC teraz v USA predstavila novú vlajkovú loď. Tá je dostupná len u operátora Sprint a volá sa Bolt, ako nadviazanie na model Thunderbolt spred niekoľkých rokov.

htc-bolt-01

Tak ako bol Thunderbolt prvým 4G smartfónom, tak aj HTC Bolt prináša podporu vyššie rýchlosti siete. Nanešťastie nejde o 5G, ktoré je ešte len vo fáze plánovania, ale o LTE Plus, ktoré ešte nie je veľmi rozšírené.

Keď sme už pri novinkách, ide o prvý model od HTC s odolnosťou voči vode úrovne IP57, čo síce znamená, že smartfón nie je úplne odolný voči prachu, avšak dokáže vydržať 30 minút meter pod hladinou.

htc-bolt-02

Dizajnovo sa veľmi podobá na jarný HTC 10, pod displejom teda ponúkne skener odtlačkov prstov a kapacitné tlačidlá vedľa, avšak prináša väčší, 5,5“ Quad HD displej pokrytý ochranným sklíčkom Corning Gorilla Glass 5.

Ostatné špecifikácie sú priam až mätúce. Použitie čipsetu Snapdragon 810 je naozaj bizarné, keďže tento model mal veľké problémy s prehrievaním, a to hlavne na smartfóne HTC One M9. Absencia 3,5 mm jacku takisto nepoteší, v balení sú ale zato USB Type-C slúchadlá.

htc-bolt-03

Iné špecifikácie zahŕňajú 3GB RAM, 32GB úložného priestoru rozšíriteľného pomocou microSD kariet, 16 MPx fotoaparát s OIS vzadu a 8 MPx vpredu, či pomerne veľkú 3200 mAh batériu. Operačným systémom je Android 7.0 Nougat s veľmi ľahkou nadstavbou Sense.

HTC Bolt sa bude v USA predávať v dvoch farbách, šedej Gunmetal a Glacial Silver. Ceena je 600 dolárov bez zmluvy, 200 dolárov pri dvojročnej viazanosti, či 25 dolárov mesačne po dobu dvoch rokov.

Berúc do úvahy fakt, že za túto, či dokonca nižšiu cenu je možné zohnať v mnohých aspektoch lepší HTC 10, nejde o zrovna výhodný smartfón. To ale nemusí znamenať, že je zlý.

Zdroj: HTC

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno