Domov Návody Jednoduchý editor fotografií? Skúste Zoner Photo Studio 18

Jednoduchý editor fotografií? Skúste Zoner Photo Studio 18

Zdielať

Editorov fotografií a obrázkov je na trhu neúrekom, ale každý z nich ponúka niečo iné.

Zoner Photo Studio 18 02

Adobe Photoshop sa zameriava skôr na zložitejšie, profesionálne rozhranie s rovnako zložitými funkciami a GIMP sa mu v mnohom podobá, avšak nie je zaň potrebné platiť. Okrem týchto zložitých programov sú na trhu aj jednoduchšie varianty, jednou z ktorých je Zoner Photo Studio 18. Oproti predchádzajúcej verzii ponúka ZPS 18 krajší, jednoduchší a modernejší dizajn, čo rozhodne pomôže pri orientovaní sa programom, aj keď používatelia prechádzajúci so starších verzii možno budú potrebovať chvíľku na prispôsobenie sa. Čo sa týka súborov, tie je možné zoradiť niekoľkými spôsobmi, či už podľa zložiek, priradených kľúčových slov, alebo času cez časovú os. A formátov, ktorých môžu tie súbory byť, je tiež nespočetne veľa – ZPS ponúka podporu ako aj bitmapových či RAW formátov, tak aj videa. Program ponúka aj možnosť importovať fotografie na pozadí, či podporu prenosných diskov.

Zoner Photo Studio 18 01

Vo verzii 18 bol pridaný aj modul Vyvolať. Vďaka nemu je možné experimentovať s fotkami a v prípade, že by to nedopadlo dobre, je možné zmeny odvolať alebo zmeniť. Tieto, alebo aj iné fotky, je potom možné prezrieť vo vstavanom prehliadači, ktorý tento program ponúka. A keďže sme spomínali podporu videa, tá sa zíde kvôli možnosti vytvoriť z fotiek video a doň potom pridať efekty, či hudbu. Okrem toho ponúka Zoner Photo Studio aj iné vylepšenia, ktoré sú schopné urýchliť a zjednodušiť používanie – napríklad jednoduché zdieľanie fotografii, či už e-mailom alebo sociálnymi sieťami, pričom pri e-maili je možné po novom zdieľať aj fotoalbumy, čo ale vyžaduje prihlásenie používateľa do Zoner účtu, ku ktorému sa viaže licencia.

Zoner Photo Studio 18 03

Nástroje boli oproti prechádzajúcim verziám presunuté na jedno miesto a ich ikony boli zjednodušené, aby bolo jednoduché priradiť si jednotlivé ikony k funkciám. Pri úprave fotografii ponúkne ZPS aj geolokáciu, predvoľby úprav pre rýchlejšiu masovú úpravu fotografii, vylepšené spracovanie tieňov, kedy sa mu darí zmenšiť tzv. halo efekt, a export či posielanie pohľadníc rovno z programu. Okrem toho ale Zoner nezabúda ani na technologický pokrok – oproti prechádzajúcim generáciám vykonáva Photo Studio rýchlejšie výpočty, plne podporuje Windows 10 ( a 4K displeje vďaka upravenému rozhraniu aj pre vysoké DPI.

A výhodou je, že za všetko toto nemusíte vyprázdniť svoju peňaženku. Doživotná licencia Zoner Photo Studio 18 totiž stojí 59 eur, avšak ak ste študent, môžete ju získať dokonca až za 29 eur. Narozdiel od konkurenčného Adobe Photoshopu, či Lightroomu, za ktoré Adobe požaduje mesačný poplatok 11,99 eura, je to rozhodne výhodná kúpa, hlavne pri uvažovaní do budúcna. A ak si chcete ZPS 18 vyskúšať, zadarmo je dostupná 30-dňová trial verzia. Program je navyše vyvíjaný českou spoločnosťou, môžete sa teda spoľahnúť aj na bezproblémovú podporu či lokalizáciu.

Zdroj: Zoner

Pozn.: Na výrobe článku sa podieľal Martin Klokner.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno