Domov Novinky Google predstavil vynovený Chromecast Ultra

Google predstavil vynovený Chromecast Ultra

Zdielať

Google na akcii #madebygoogle predstavil aj novú (tretiu) verziu produktu Chromecast, Chromecast Ultra, ktorý premení akýkoľvek televízor na smartTV. Nový Chromecast dostal jednoduchý názov Ultra, čo pravdepodobne značí schopnosť prehrávať Ultra HD obsah.

chromecast-ultra-1

Pre tých čitateľov, ktorí nevedia, čo Chromecast dokáže odporúčame prečítať si recenziu na predchádzajúcu generáciu Chromecastu. V kocke toto zariadenie dokáže prehrávať rôzny obsah z internetu pomocou inteligentného zariadenia s Androidom, ktorým všetko ovládate. Všetok obsah putuje na televízor, ku ktorému je toto malé zariadenie pripojené. K televízoru je pripojené pomocou HDMI, ktoré má integrované priamo vo svojom tele a napájané je potom klasickým microUSB, takže ako zdroj energie je možné použiť aj USB priamo na televíziu.

chromecast-ultra-2

Nová verzia Chromecastu tak ponúkne už spomínané Ultra HD rozlíšenie, čo v stále rozširujúcemu sa obsahu 4K videí na streamovacích serveroch ako YouTube alebo Netflix, rozhodne poteší. Ďalej nechýba podpora HDR obrazu, ktorým už niektoré videá a filmy vybavené sú a pre lepší zvukový zážitok nechýba pokročilý video dekodér Dolby Vision pre ešte lepší obraz. Google však s inováciami samozrejme pokročil ešte ďalej a ponúkne tak napríklad nový čipset, ktorý zvládne YouTube video otvoriť až 1,8 krát rýchlejšie ako predošlá generácia.

Už v Chromecaste druhej generácie boli obsiahnuté tri adaptívne antény pre ideálny príjem signálu, podpora štandardu 802.11ac a 5GHz siete. Kto však nemá WiFi sieť dostatočne silnú na streamovanie 4K obsahu bez zásekov, Chromecast Ultra ponúkne aj ethernet konektor na káblové pripojenie k domácej sieti. Nový Chromecast (a tiež aj druhá generácia Chromecastu) samozrejme podporuje komunikáciu s novým šikovným doplnkom domácnosti Google Home a jeho používania teda nie je potrebné ani vyťahovať telefón z vrecka. Cena bez DPH je určená niekde okolo 65 eur, čo je na také zariadenie prijateľná cena a nájde si určite mnoho priaznivcov.

Zdroj: Google

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno