Domov Novinky Google odpovedal na iPad Pro a Microsoft Surface novým tabletom

Google odpovedal na iPad Pro a Microsoft Surface novým tabletom

Zdielať

Google predstavil veľký konvertibilný tablet Pixel C s Androidom, ktorý by mohol zaujať manažérov, keďže je priamo jeho súčasťou klávesnica a tak sa dokáže jednoducho pretransformovať na improvizovaný notebook. Čo ponúka?

Google_Pixel_C_03

Google teda pre nový tablet nepoužil označenie Nexus, pretože je určený pre pracovné využitie, keďže pôvodné Nexus tablety boli skôr zariadenia určené pre konzumáciu obsahu. Tablet je z kvalitného kovového tela, ktoré obsahuje aj typickú rad farebných diód, ktoré indikujú stav batérie.

Kapacita batérie nie je známa, avšak vieme, že pre nabíjanie bude slúžiť obojstranný konektor USB-C. Google Pixel C disponuje 10,2“ displejom s rozlíšením 2560×1800 pixelov, jemnosť teda činí 307 ppi. Google sa chváli aj vysokým jasom a skvelou čitateľnosťou na priamom svetle.

Google_Pixel_C_02

Google vsadil na štvorjadrový procesor NVIDIA Tegra X1 a grafický čip Maxwell. K dispozícii sú 3 GB RAM a na výber je vnútorné úložisko s kapacitou 32 alebo 64 GB, z čoho vyplýva, že Pixel C nemá slot pre pamäťové karty. Podobnosť s Microsoft Surface a iPadom Pro prevažne vytvára samostatná klávesnica, ktorá by mala zaručiť pohodlnejšie písanie.

Klávesnicu ocení používateľ predovšetkým na cestách, pretože ponúka nastaviteľný uhol pohľadu v rozmedzí 100 až 135°. Samotná klávesnica má vlastnú batériu, ktorá sa postará o dvojmesačný chod a je nabíjaná bezdrôtovo cez tablet, keď je magnetom prichytená na telo tabletu.

Google_Pixel_C_01

Google Pixel C možno zakúpiť pred Vianocami za cenu okolo 445 eur za 32 GB verziu, za 64 GB variant zaplatíte okolo 490 eur. Klávesnica nie je súčasťou balenia a zakúpiť ju možno zvlášť za cenu okolo 132 eur. Keďže tu nie je dostupný americký Obchod Play, kde sa zariadenie za tieto ceny predávajú, používatelia budú musieť počkať na niektoré miestne ponuky, ktoré môžu cenu nastaviť vyššie.

Zdroj: GSMarena, PhoneArena