Domov Novinky Google Mapy ponúkajú nové funkcie. Aké?

Google Mapy ponúkajú nové funkcie. Aké?

Zdielať

Google Mapy pridávajú do mobilných aplikácií funkciu historického zobrazenia ulíc a predstavujú novú kameru.

Spoločnosť oslavuje výročie služby Street View na Mapách Google vydaním nových funkcií a úplne novej kamery. Na začiatok firma prináša ikonickú funkciu Street View, ktorá zahŕňa 220 miliárd snímok vo viac ako 100 krajinách a územiach, na mobilné zariadenia. Vďaka novej aktualizácii si môžu používatelia systémov Android a iOS v mobilnej aplikácii pozrieť historické snímky Street View z predchádzajúcich rokov. Spoločnosť tiež predstavila novú kameru na zhromažďovanie väčšieho množstva údajov Street View. Nové zariadenie váži menej ako 15 kilogramov a bude k dispozícii spolu s autami Street View a batohmi Trekker spoločnosti od budúceho roka. Vyhľadávací gigant prostredníctvom utorkového príspevku na blogu podrobne opísal nové funkcie, ktoré Mapy zavádzajú pri príležitosti 15. výročia služby Street View. Funkcia Street View vylepšuje a prichádza na platformy Android a iOS, čo používateľom umožní preskúmať historické snímky Street View z predchádzajúcich rokov v mobilnej aplikácii Google Maps.

Pri prezeraní snímok Street View určitého miesta môžu používatelia ťuknúť kdekoľvek na fotografiu a zobraziť podrobnosti o danom mieste. Potom sa klepnutím na položku Zobraziť ďalšie dátumy vrátia späť a pozrú si historické snímky daného miesta, ktoré spoločnosť zverejnila v roku 2007, keď bola táto funkcia spustená. Okrem toho spoločnosť pilotuje novú prenosnú kameru na zachytávanie vysokokvalitných snímok tradične nedostatočne zmapovaných oblastí, ako je napríklad amazonská džungľa. Nová kamera má kompatibilný dizajn a váži menej ako 15 kilogramov. Podľa spoločnosti má približne veľkosť mačky domácej. V plnej miere sa začne používať na budúci rok. Dodáva sa s modulárnym dizajnom a možnosťami prispôsobenia a možno ju pripevniť na akékoľvek vozidlo so strešným nosičom a ovládať priamo z mobilného zariadenia. Nová kamera pomôže používateľom zhromažďovať vysokokvalitné snímky oblastí, ako sú odľahlé ostrovy, s väčším množstvom detailov vrátane značenia jazdných pruhov alebo výmoľov.

Pri príležitosti 15 rokov služby Street View umožňuje spoločnosť Google používateľom prispôsobiť si ikonu šéfredaktora, ktorá predstavuje ich vozidlo v režime navigácie, na oslavné vozidlo Street View. Okrem toho bude ukazovateľ Pegman oblečený do narodeninovej čiapky a balónov. Táto funkcia je k dispozícii len v službe pre počítače.

Zdroj

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno