Domov Novinky GMail presiahol hranicu 10 miliárd inštalácií

GMail presiahol hranicu 10 miliárd inštalácií

Zdielať

Aplikácia GMail pre rovnomennú službu od Google presiahla na platforme Android 10 miliárd inštalácií. Stala sa tak v poradí štvrtou aplikáciou, ktorej sa to podarilo.

Prvou aplikáciou, ktorá presiahla míľnik 10 miliárd inštalácií, sa stala Google Play Services. Neskôr sa k nej pridali aplikácie YouTube a Google Mapy. GMail bol vo svojej dobe vzniku v apríli 2004 nesmierne populárny, lebo priniesol funkcie a možnosti, ktoré vtedy rozhodne neboli štandardom a svoju popularitu si napriek mnohým škandálom ohľadom ochrany súkromia zachovala dodnes. Google v poslednej pridával do svojej aplikácie množstvo nových funkcií. Jednou z nich je možnosť odvolať odoslanie e-mailu.

Táto funkcia je dostupná okrem mobilných aplikácií pre Android a iOS aj pre webové rozhranie a umožňuje, podľa nastavenia, zastaviť odosielanie e-mailu v 5, 10, 20 alebo 30 sekundovom limite po kliknutí na tlačidlo odoslať. V minulosti bola možnosť limitu len 5 sekúnd bez možnosti nastavenia. Ďalšia nedávna novinka prišla pre funkciu Google Chat. Vďaka tejto funkcii používatelia budú schopní viesť 1:1 audio a video hovory na mobilných platformách Android a iOS. Tieto hovory však budú môcť byť uskutočňované len s ľuďmi v chat liste. Používatelia taktiež uvidia zmeškané hovory a detaily prebiehajúceho hovoru.

Zdroj

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno