Domov Novinky Dizajn HMD Skyline evokuje spomienky na Nokia Lumia

Dizajn HMD Skyline evokuje spomienky na Nokia Lumia

Zdielať

Značka HMD nedávno uviedla na trh niekoľko telefónov pod vlastnou značkou, no nezabudla ani na ikonické modely Nokia.

Pred dvoma mesiacmi predstavila niekoľko modernizovaných funkčných telefónov Nokia, ktoré sú prispôsobené požiadavkám roku 2024. Zdá sa však, že nostalgické sklony spoločnosti tým nekončia. Pripravuje sa totiž návrat legendárneho dizajnu Lumie v podobe nového modelu. Podľa leakerov sa pripravované zariadenie bude volať HMD Skyline.

Dizajn telefónu je neprehliadnuteľne inšpirovaný dizajnovým jazykom Fabula, ktorý debutoval na modeli Nokia N9. Jasne žltá farba okamžite pripomína model Nokia Lumia 920. Charakteristické ostré hrany a žiarivé farby, typické pre tento dizajn, sú prítomné aj na tomto pripravovanom telefóne. Parametre však zodpovedajú súčasnej strednej triede smartfónov. Cena HMD Skyline na európskom trhu sa odhaduje v rozmedzí od 522 do 539 eur.

Telefón je vybavený AMOLED displejom s dotykovým ovládaním a rozlíšením Full HD+. Obnovovacia frekvencia dosahuje až 120 Hz a nechýba ani podpora HDR10+. Hardvérovým základom je čip Qualcomm Snapdragon 7s Gen2, spolu s 8GB alebo 12GB RAM a 256GB interného úložiska. Telefón podporuje Bluetooth 5.2 a NFC. Zvukový zážitok zabezpečujú dva reproduktory s technológiou OZO. Telefón je tiež odolný voči vode a prachu s certifikáciou IP67.

Batéria má kapacitu 4900 mAh a podporuje rýchle káblové nabíjanie s výkonom 33W. Leakeri očakávajú, že HMD Skyline bude bežať na operačnom systéme Android 14. Hlavný fotoaparát by mal byť trojitý, s primárnym 108 MPx snímačom s podporou OIS, 8 MPx širokouhlým objektívom a 2 MPx snímačom, ktorý môže slúžiť ako makroobjektív alebo hĺbkový senzor. Predný fotoaparát údajne disponuje 32 MPx snímačom.

Zdroj