Domov Novinky Dell prináša nový 5K monitor, stojí 5000 dolárov

Dell prináša nový 5K monitor, stojí 5000 dolárov

Zdielať

Na tohtoročnej výstave spotrebnej elektroniky (CES) sa zúčastnilo mnoho výrobcov, ktorí tvrdo pracovali na svojich produktoch. Medzi nimi rozhodne vynikol aj Dell, ktorý predstavil monitor s fantastickými špecifikáciami, ale aj vysokou cenovkou, za ktorú by ste si mohli pokojne kúpiť staršie auto.

Dell už nechcel viac čakať a svoju pýchu v podobe nového monitora predstavil na tohtoročnej výstave CES 2017. Táto 32“ veľká novinka vyniká mnohými skvelými vlastnosťami, ktoré ju robia výnimočnou. Už na prvý pohľad zaujme svojím vysokým 8K rozlíšením s počtom pixelov 7680×4320, čo je ekvivalent štyroch 4K displejov alebo 16-tich Full HD panelov.

Hustota pixelov novinky je 280 ppi a dokáže zobraziť viac ako 900 miliónov farieb. Pokrytie farebného gamutu AdobeRGB a sRGB dosahuje 100%. To všetko je zabalené v konštrukcii vyrobenej z hliníka, ktorá má malé okraje zo všetkých štyroch strán displeja. Jediným vyrovnaným konkurentom je prototyp 27“ monitora Sharp s 8K rozlíšením, ktorý bol predstavený ešte v októbri minulého roka.

Nový monitor obsahuje všetky vlastnosti hodné profesionála, medzi ktoré patrí aj úprava osi otáčania, jeho výšky a naklonenia, ktoré sklopí monitor až o 179°. Na túto novinku si budú robiť zálusk najmä profesionálni fotografovia, grafici či dizajnéri a pravdou je, že nebude dostupná pre každého.

Cenovka tohto 8K monitora sa šplhá do astronomických výšin a budúci majiteľ si za tento kúsok zaplatí viac ako 4700 eur! Myslieť tiež treba na to, že takto vybavený monitor si bude vyžadovať aj poriadne výkonnú grafickú kartu. Dell pri jeho výrobe na ničom nešetril a novinku pripravil pre sériovú výrobu. Prvé kusy by na pulty predajní mali doraziť už 23. marca.

Zdroj: The Verge