Domov Novinky Codenomicon a Google objavili chyby v OpenSSL

Codenomicon a Google objavili chyby v OpenSSL

Zdielať

heartbleedSpoločnosť Codenomicon, zaoberajúca sa bezpečnosťou, spolu s ďalším bezpečnostným odborníkom z Google objavili chyby v kryptografickej knižnici OpenSSL. Táto chyba sa údajne nachádza v systéme už dva roky a dostala už aj svoj názov „Heartbleed“ (krvácajúce srdce). Hackeri sa prostredníctvom tejto chyby mohli dostať k súkromným kľúčom.

Potom stačilo následne dešifrovať citlivé údaje všetkých online prístupov používajúcich toto SSL kódovanie. Ide najmä o heslá a čísla platobných kariet. Odporúča sa preto používateľom aby si zmenili svoje prístupové heslá a to najmä k e-mailom a internetovému bankovníctvu.

Podľa odborníkov táto závažná chyba nastala ešte v roku 2011, keď  sa  zavádzali vylepšenia knižnice tzv. kontrola pretrvávajúceho spojenia. Nezanecháva žiadne stopy a môžu ňou trpieť až dve tretiny webov využívajúcich technológiu SSL. Ak máte pochybnosti, či je Vaša stránka bezpečná, môžete si ju jednoducho skontrolovať cez tento web.

V prípade, že používate vo svojom počítači knižnicu SSL odporúčame ju aktualizovať na opravenú verziu 1.0.1g, ktorá bola oficiálne vydaná v pondelok 7.4.2014

Zdroj: Heartbleed

Zdielať
Predchádzajúci článokNové UI pre Google kalendár v Androide
Nasledujúci článokSamsung Galaxy S5 Zoom prešiel cez FCC
Volám sa Roman. Androidu sa venujem od roku 2009. Môj prvý smartfónom bol HTC Hero, neskôr Sony Ericsson Xperia X10 Mini, Sony Ericsson Xperia Neo V, Samsung Galaxy Ace, Samsung Galaxy S3, LG G3, Note 3, HTC One M7 a momentalne Samsung Galaxy S7. Medzi jednotlivými smartfónmi som mal aj tablet ASUS Transformer TF101 a taktiež Samsung Galaxy Tab 2 a Galaxy Tab 3. Rád pomôžem každému, ak budem vedieť. Písať môžete na môj mail, ktorý je v kontaktoch.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno