Domov Novinky Čo všetko prináša nový Zoner Photo Studio X?

Čo všetko prináša nový Zoner Photo Studio X?

Zdielať

Fotografický program Zoner Photo Studio X prichádza už s druhou rozsiahlou aktualizáciou v priebehu pol roka. Prináša nedeštruktívne lokálne úpravy štetcovým filtrom, prelomové vylepšenia automatických opráv a tiež zjednodušuje zložité výbery.

Tvorcovia fotopredmetov uvítajú vyššiu kvalitu výrobkov spolu s nižšími cenami a zásadných zmien sa dočká výukový web Milujeme Ftografii.cz. Zoner Photo Studio tak ďalej upevňuje svoju pozíciu unikátneho všestranného riešenia pre spracovanie digitálnych fotiek.

Po prechodovom a kruhovom filtri priniesla jarná aktualizácia nový štetcový filter, ktorý umožňuje doslova „maľovať“ úpravu expozície do fotky, čím poskytuje úplnú voľnosť a to aj pri úprave RAW súborov.

Práca s filtrami v režime Vyvolať je všeobecne príjemnejšia. Najnovšie je možné masky jednotlivých úprav pomenovať, dočasne skryť alebo duplikovať a pre lepšiu kontrolu zobraziť ich krytie. Výmena pozadia s košatým stromom alebo pozadie modelky s kučeravými vlasmi už nebude záležitosťou desiatok minút, ale zvládnete ju za chvíľku.

Všetky nástroje pre prácu s výberom v module Editor totiž získali doplnkový nástroj pre spresnenie výberu. Ovládanie nástroja je jednoduché – presný výber pomocou troch posuvníkov zvládne každý. Všetkých užívateľov Editora tiež potešia Rýchle úpravy, ktoré teraz ponúkajú okamžitú odozvu.

Automatická úprava v module Vyvolať poskočila vo vývoji o míľový krok a je teraz vo svojej najlepšej forme za celú históriu programu. Tlačidlom Auto, ktoré je po novom priamo v nástrojovej lište, program upraví na fotke nielen viac expozičných parametrov, ale aj farbu. Vykonané úpravy navyše môže fotograf jednoducho doladiť v bočnom paneli.

Pre cestovateľov a fotografov v jednej osobe prináša jarná aktualizácia možnosť pracovať s tracklogami a vidieť tak svoje fotografie priamo na trase výletu v náhľade Mapy. Stačí si napríklad v telefóne počas prechádzky zaznamenať trasu a Zoner Photo Studio X fotky a tracklogy spojí a zobrazí vo zvolenom mapovom náhľade.

Kľúčovým parametrom pre synchronizáciu je čas vytvorenia fotiek, ak však s tracklogom nesúhlasí, možno fotky po trase jednoducho posúvať. Našepkávanie pri vypĺňaní názvu, popisu alebo lokácie fotky ďalej urýchľuje prácu tým, ktorí chcú mať v archíve poriadok.

Priraďovanie farebných značiek, hodnotenie alebo GPS nanovo prebieha na pozadí programu. V možnostiach zdieľania pribudla možnosť zdieľať fotky rovno na facebookové stránky, ktoré spravujete, prípadne priateľom do správy.

Okrem noviniek v samotnom programe potešia užívateľa aj zmeny pri objednávaní fotoproduktov, ktoré sú vďaka novému dodávateľovi 24print kvalitnejšie a až o tretinu lacnejšie. Napríklad fotobraz s rozmermi 40×30 cm na kvalitnom fotoplátne vyjde aj s poštovným na Slovensko 21,98 €. Fotopredmety je možné posielať do celého sveta.

Zoner Photo Studio X zaobstaráte v podobe predplatenej ročnej licencie za 47,88 eura. Počas predplatného máte nárok na priebežné aktualizácie programu, ktoré vychádzajú niekoľkokrát do roka a tiež na prednostnú technickú podporu zadarmo

S úzkym zameraním na rýchly vývoj a podporu ZPS X musia majitelia starších verzií počítať s obmedzenou podporou zastaraných verzií ZPS. Softvér sa ďalšej várky noviniek dočká približne začiatkom leta. Vývojári okrem iného pozorne sledujú najnovší vývoj HDR displejov a ich možné použitie vo fotografii.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno