Domov Novinky Čo prinesie udalosť spoločnosti Apple 7. septembra?

Čo prinesie udalosť spoločnosti Apple 7. septembra?

Zdielať

Ako vieme, spoločnosť Apple má predstaviť nové iPhony 7 už 7. septembra. Bolo už viacero uniknutých informácii ohľadom vzhľadu smartfónov, alebo duálnom fotoaparáte. Najnovšie však prichádzajú informácie aj o procesore a RAM, ale aj o možných nových farebných prevedeniach.

KGI-iPhone-7-new-rumors-02

Podľa reportu spoločnosti KGI má mať iPhone 7 procesor s názvom A10, ktorý bude taktovaný na 2,4 GHz. To je poriadne plus oproti A9, ktorý bol taktovaný na 1,8 GHz. Taktiež je novinkou pridanie dvoch farebných prevedení dark black a piano black, ktoré majú nahradiť doteraz používanú space grey. Taktiež novinkou bude upustenie od 3,5 mm jacku, zmeny nastanú aj pri Force Touch senzore, pribudne vodeodolnosť a mnoho ďalšieho.

Pokiaľ ide o nové farebné prevedenia zariadenia tie budu zrejme dostupné pri modeloch s väčším vnútorným úložiskom. Spoločnosť Apple zrejme neprinesie zariadenie vo veľkosti 16 a 64 GB, ale podľa informácii to budu verzie s 32, 128 a 256 GB vnútorným úložiskom. Spoločnosť taktiež navýši aj veľkosť RAM a to na 3 GB. Väčšia operačná pamäť bude zrejme pridaná do modelu iPhone 7 Plus, navyše tá pravdepodobne dostane aj duálny fotoaparát. Tento fotoaparát bude mať rozlíšenie 12 MPx podobne ako to ma spoločnosť Huawei pri modele P9.

iphone-7 sim zapadka

Novinka príde aj s vodeodolnostou a certifikáciou IPx7. Tuto certifikáciu majú aj hodinky Apple Watch čo znamená, že zariadenie vydrží od vodou 30 minút do hĺbky 1 metra. Ako sme už vyššie spomínali Apple vynechá 3,5 mm jack a do balenia pribudnú Lighting EarPods a taktiež adaptér Lighting na 3,5 mm. iPhone 7 Plus príde s displejom ktorý bude ponúkať veľkosť 5,5“ a iPphone 7 s veľkosťou 4,7“. Či tieto informácie sú pravdivé sa dozvieme už počas predstavenia, ktoré sa bude konať 7. septembra.

Zdroj: 9to5mac

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno