Domov Novinky Chuwi začal predávať Hi12 tablet s Windowsom 10

Chuwi začal predávať Hi12 tablet s Windowsom 10

Zdielať

Spoločnosť Chuwi dnes začala s predajom 12“ tabletu Hi12. Zaujímavosťou je, že tento tablet od pomerne neznámeho výrobcu pobeží na Windowse 10. Na tablet celý január prebiehali predobjednávky a dnes sa dostal do predaja. Tablet ponúka vysoké rozlíšenie 2160×1440 pixelov (216PPI), s dotykovým displejom veľkosti 12“ s technológiou IPS. Pôjde ale o high-end tablet?

chuwi-hi12-02

Rozhodné áno, nakoľko sa o chod aplikácii postará svižný štvorjadrový procesor  Intel Atom (Cherry Trail) x5-Z8300 so základnou frekvenciou 1,44Ghz a Turbo Boostom na 1,88Ghz. Procesor je z najnovšej rady Skylake a je vyrábaný 14nm technológiou. RAM s veľkosťou 4 GB sa postará o pokročilý multitasking v reálnom čase, ale táto veľkosť nebude využívaná celá, nakoľko časť z pamäte RAM využíva aj Intel HD Graphics grafický čip. Na ukladanie fotografií, snímok, súborov postačí integrované úložisko až 64GB, čo je na tablet určite veľa, no ak sa to bežnému používateľovi máli, môže si úložisko rozšíriť pomocou SD karty až o ďalších 128GB. Fotoaparáty zariadenia ponúkajú štandardné rozlíšenie stredných tried, 5Mpix na zadný a 2Mpix na predný fotoaparát.

chuwi-hi12-01

Na tablete nájdeme celú radu výstupov(vstupov), napríklad HDMI(out), či USB 2.0, ale aj USB 3.0, oba typu A a samozrejme aj štandardný micro-USB konektor. O konektivitu zariadenia sa postará Wi-Fi s podporou WIDI a Bluetooth. So zariadením je dodávaná aj veľkokapacitná 11000mAh batéria, s ktorou dokáže zariadenie podľa výrobcu bežať viac ako 8 hodín. Tablet sa predáva v čierno/sivej a bielo/zlatej farebnej kombinácii.

chuwi-hi12-03

Zariadenie disponuje aj odnímateľnou klávesnicou, ktorá sa k tabletu pripája pomocou magnetického konektora. Zariadenie sa v oficiálnych obchodoch predáva za 299 dolárov.

Zdroj: neowin