Domov Novinky Bratislavu strážili hrdinova komiksov, hier aj filmov

Bratislavu strážili hrdinova komiksov, hier aj filmov

Zdielať

Pláž pod bratislavským UFOm sa v piatok, 2. septembra zaplnila cosplayermi zo Slovenska, Českej republiky a Maďarska ale aj fanúšikmi pop kultúry, komiksov, hier a seriálov so super hrdinami, ktorí aj takýmto spôsobom chceli upozorniť širokú verejnosť na blížiacu sa udalosť sezóny, Comic Con vo Viedni.

Bratislava Viedensky Comic Con 2016 01

Návštevníci a okoloidúci mohli vidieť elitných cosplayerov v prepracovaných kostýmoch chodiť po vonkajšom plášti UFA. Za stretnutím s fanúšikmi stojí Reed Exhibitions, ktorá pripravuje aj populárny Comic Con vo Viedni (VIECC). Akcie sa zúčastnili známi a oceňovaní cosplayeri z Maďarska (Solidsnake v kostýme Witchera a Zoltan Ipics v kostýme Master Chiefa), Českej republiky (Katerin v kostýme Uriel a Ali v kostýme Reapera) a Slovenska (Zara v kostýme vojaka Khorne Chaos).

Bratislava Viedensky Comic Con 2016 02 Bratislava Viedensky Comic Con 2016 03

Svoje zastúpenie tu mala aj slovenská základňa 501. légie, ktorá celosvetovo združuje fanúšikov Star Wars s autenticky vyzerajúcimi kostýmami Galaktického Impéria. Cosplayeri si svoje kostýmy robia sami podľa predlôh postáv z komiksov, filmov, anime, či hier a súťažia medzi sebou o tie najlepšie. Na akcii v Bratislave chceli spoločnými silami priblížiť svoje umenie aj širšej verejnosti, ktorá ich najbližšie bude môcť vidieť na Comic Cone vo Viedni v kvalifikácii na celosvetové finále v americkom Chicagu.

Bratislava Viedensky Comic Con 2016 04 Bratislava Viedensky Comic Con 2016 05

Návštevníci mohli vyhrať v kolese šťastia zaujímavé ceny a ako bonus si mohli zakúpiť veľmi rýchlo sa míňajúce lístky na Vienna Comic Con (VIECC). Perfektnú akciu zavŕšila laserová projekcia na kopec pod Bratislavským hradom. Druhý ročník viedenského Comic Conu (VIECC) sa uskutoční od 19. do 20. novembra 2016 v priestoroch výstaviska Messe Wien. Organizátori odhadujú účasť až na 25 000 návštevníkov. Rozšírili výstavnú plochu na 23000 m² a tá poskytne miesto pre viac než 300 vystavovateľov.

Bratislava Viedensky Comic Con 2016 06 Bratislava Viedensky Comic Con 2016 07

Comic Con vo Viedni navštívia aj viaceré hviezdy zábavného priemyslu. Predstaví sa Jeri Ryan, ktorá sa objavila v známych seriáloch O.C. California či Law & Order: New York, John Rhys-Davies (Indiana Jones; Trpaslík Gimli trilógie Pán prsteňov) či Kristian Nairn (Hodor v kultovom seriáli Game of Thrones). Akciu navštívia aj tvorcovia komiksov Achdé, (Lucky Luke), Chris Hamer (UrbanPop Byron the One Eye Monster), či Adam Hughes.

Bratislava Viedensky Comic Con 2016 08

Už druhý raz prebehne vo Viedni šampionát v Cosplay, kde budú zúčastnení súťažiť o najlepší kostým filmových, seriálových, komiksových postáv, či postáv z rôznych hier. VIECC Championship of Cosplay patrí k najväčším a najprestížnejším kostýmovým súťažiam v Európe a je aj jednou zo zastávok celosvetového šampionátu v Cosplay „Quest for the Crown,“ organizovaného agentúrou ReedPOP. Súťažiaci sa môžu prihlásiť do 4 rôznych kategórií, z ktorých absolútny víťaz získa možnosť súťažiť o titul „Crown Champion of Cosplay“ v apríli 2017 v Chicagu.