Domov Novinky Bezdrôtový USB štandard schválený

Bezdrôtový USB štandard schválený

Zdielať

USBUSB Implementers Forum (USB-IF) oznámila dokončenie nového bezdrôtového štandardu USB, známy oficiálne ako Media Ateista (MA), USB v1.0. Treba dodať, že jeden tu štandard už bol.

MA-USB je navrhnutý tak, aby pre dosiahol  rýchlosti bezdrôtového prenosu gigabitovou rýchlosťou pri využití existujúcej infraštruktúry USB. Štandard podporuje viac typov médií, vrátane Wi-Fi pracujúci v 2,4 a 5 GHz, WiGig pracuje v 60 GHz, WiMedia UWB rádia pracujúce medzi 3,1 – 10,6 GHz a ďalšie existujúce alebo nové káblové resp. bezdrôtové typy médií, ktoré chcú použiť protokol USB pre transport.

MA-USB je kompatibilný s rozhraním SuperSpeed ​​USB (USB 3.1 a USB 3.0) a je tiež spätne kompatibilný s USB 2.0. Podporované zariadenia môžu byť identifikované pomocou značky „Powered by MA-USB“. Podobný bezdrôtový štandard známy ako Wireless USB bol na trhu už v roku 2007, ktorý používal WiMedia UWB rádia. Okrem niekoľkých zariadení,ho  štandardné nikdy výrobcovia nepoužívali a nakoniec zmizol z trhu. Uvidíme ako dopadne tento.

U MA-USB je tiež doležité to, že nevyžaduje nový hardvér. Ak váš prístroj podporuje Wi-Fi pripojenie k internetu, mal by fungovať. Všetko, čo bude treba je aktualizovaný ovládač.

Zdroj: Techspot