Domov Novinky APU Kaveri s výkonom 856 GFLOPS

APU Kaveri s výkonom 856 GFLOPS

Zdielať

AMD-1Spoločnosť AMD má pred sebou vypustenie veľmi nádejnej generácii APU s označeným Kaveri, ktorá prinesie na trh novú procesorovú i grafickú architektúrou spoločne v jednom čipe pod taktovkou HSA.

Ďalšou novinkou je, že v prípade nového čipu A10-7850K môžeme očakávať celkový výkon slušných 856 GFLOPS, pričom samotný čip sa bude skladať z dvoch modulov Steamroller (4× CPU) taktovaných na 3,7 GHz a procesor s osmi jednotkami GCN 1.1, čiže 512 jadrami pracujúcimi na 720 MHz. To zodpovedá grafike Radeon HD 7750. Samotnou výrobu si vzala na plecia spoločnosť GlobalFoundries, ktorá k tomu použije 28nm proces.

AMD-2

Ďalšie informácie hovoria o pamäťovej architektúre hUMA (heterogeneous Unified Memory Architecture), ktorá prepojuje procesor a grafiku, ktoré budú pristupovať do spoločnej operačnej pamäti. Výhodou má byť zvýšenie výkonu a efektivity, zatiaľ čo HSA (Heterogeneous System Architecture) sa má postarať o spojenie výpočtového výkonu CPU i GPU. Novinkou týkajúcich sa spotreby a efektivity je pamäť L2, ich nepotrebné časti sa budú môcť vypnúť v závislosti na režimu, v ktorom APU práve pracuje.

AMD-3

Medzi očakávané vlastnosti potom patrí podpora API AMD Mantle a TrueAudio. Všetky informácie a detaily ohľadom nových APU by malo AMD zverejniť na CES 2014, čiže začiatkom budúceho roku.

Zdroj: Hexus

Zdielať
Predchádzajúci článokSamsung pozastavil aktualizáciu 4.3 na Galaxy S3
Nasledujúci článokAOC prestavil biely dizajnový monitor
Volám sa Roman. Androidu sa venujem od roku 2009. Môj prvý smartfónom bol HTC Hero, neskôr Sony Ericsson Xperia X10 Mini, Sony Ericsson Xperia Neo V, Samsung Galaxy Ace, Samsung Galaxy S3, LG G3, Note 3, HTC One M7 a momentalne Samsung Galaxy S7. Medzi jednotlivými smartfónmi som mal aj tablet ASUS Transformer TF101 a taktiež Samsung Galaxy Tab 2 a Galaxy Tab 3. Rád pomôžem každému, ak budem vedieť. Písať môžete na môj mail, ktorý je v kontaktoch.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno