Domov Novinky APU Kaveri s výkonom 856 GFLOPS

APU Kaveri s výkonom 856 GFLOPS

Zdielať

AMD-1Spoločnosť AMD má pred sebou vypustenie veľmi nádejnej generácii APU s označeným Kaveri, ktorá prinesie na trh novú procesorovú i grafickú architektúrou spoločne v jednom čipe pod taktovkou HSA.

Ďalšou novinkou je, že v prípade nového čipu A10-7850K môžeme očakávať celkový výkon slušných 856 GFLOPS, pričom samotný čip sa bude skladať z dvoch modulov Steamroller (4× CPU) taktovaných na 3,7 GHz a procesor s osmi jednotkami GCN 1.1, čiže 512 jadrami pracujúcimi na 720 MHz. To zodpovedá grafike Radeon HD 7750. Samotnou výrobu si vzala na plecia spoločnosť GlobalFoundries, ktorá k tomu použije 28nm proces.

AMD-2

Ďalšie informácie hovoria o pamäťovej architektúre hUMA (heterogeneous Unified Memory Architecture), ktorá prepojuje procesor a grafiku, ktoré budú pristupovať do spoločnej operačnej pamäti. Výhodou má byť zvýšenie výkonu a efektivity, zatiaľ čo HSA (Heterogeneous System Architecture) sa má postarať o spojenie výpočtového výkonu CPU i GPU. Novinkou týkajúcich sa spotreby a efektivity je pamäť L2, ich nepotrebné časti sa budú môcť vypnúť v závislosti na režimu, v ktorom APU práve pracuje.

AMD-3

Medzi očakávané vlastnosti potom patrí podpora API AMD Mantle a TrueAudio. Všetky informácie a detaily ohľadom nových APU by malo AMD zverejniť na CES 2014, čiže začiatkom budúceho roku.

Zdroj: Hexus