Domov Novinky Apple Watch majú prísť v apríli, nebudú lacné

Apple Watch majú prísť v apríli, nebudú lacné

Zdielať

Apple v utorok zverejnil finančné výsledky z minulého roka, ktoré sú viac než dobré. Okrem toho sa spoločnosti podarilo vyriešiť niektoré problémy s Apple Watch, aká bude realita uvidíme však až neskôr, v apríli 2015, kedy prídu smart hodinky do predaja.

Apple Watch

Tom Cook (CEO Apple) uvádza, že jeho očakávania sú veľmi vysoké, používa ich každý deň a nemôže údajne bez ich žiť. Okrem toho spomína, že množstvo developerov pracuje na vývoji aplikácií pre hodinky a tiež aj to, že prídu zaujímavé inovácie. Predpokladaná cena je však pomerne vysoká – 299 dolárov, teda u nás zrejme 299 eur (Apple používa svojský prepočet mien).

Dodávame, že Apple Watch boli predstavené už v septembri. Plánované vydanie v marci sa teda nepotvrdilo. Problém posunutia je údajne slabá výdrž, ktorá je sotva 19 hodín pri bežnom používaní a 2,5 hodiny pri aktívnom využívaní. Spoločnosť predala 74,5 milióna iPhonov s podporou predaja iPhone 6 a 6 Plus. Pritom rok predtým bolo predaných iba 51 miliónov iPhonov 5S. Výška zisku dosiahla neuveriteľných 18 miliárd dolárov a obrat až 74,6 miliardy dolárov.

Zdroj: mashable