Domov Novinky Apple predstavuje novinky, na scénu prichádza aj iPhone X!

Apple predstavuje novinky, na scénu prichádza aj iPhone X!

Zdielať

Apple dnes predstavil novinky, mnohé informácie však unikli už skôr. Prezentácia spoločnosti začala spomienkou na zakladateľa spoločnosti, Steva Jobsa. Súčasný CEO Tim Cook hovoril aj o predajniach a o spoločnosti. Potom prišli na rad novinky a ich jednotlivé prezentácie predstavenia.

Ako prvý produkt, o ktorom bola reč, sú smart hodinky Apple Watch 3. Tie prinášajú mobilné pripojenie, vďaka čomu nebude nutné mať ich spárované s telefónom. Nezávisle na tom môžu používatelia posielať a prijímať správy, prehrávať skladby z Apple Music, či surfovať na internete. Watch 3 spolupracujú tiež so Siri a majú o 50% lepšiu výdrž batérie.

Vylepšenie znamená aj vyššiu výdrž – 18 hodín, výkonnejší procesor – o 70%, pripojenie na GPS a tiež odolnosť voči vode. K dispozícii budú tri farebné varianty a to zlatá, strieborná a šedá. Cena je stanovená na 399 dolárov pre LTE verziu a 349 dolárov za Wi-Fi verziu, predobjednávky možno realizovať od 15. septembra. Ceny pre európsky sú stanovené nasledovne: Apple Watch 3 bez LTE – od 369 eur, Apple Watch 3 s LTE – od 449 eur.

Po hodinkách bolo oficiálne predstavené Apple TV 4K. Ide o najnovšiu generáciu Apple TV, ktorá – ako už z názvu vyplýva – ponúka 4K video a tiež podporu HDR. Menu zariadenia bolo redizajnované a pripravené pre 4K rozlíšenie, potešením je správa, že spoločnosť Apple všetky HD filmy aktualizuje na 4K rozlíšenie. Pre vysoké rozlíšenie však treba aj výkonný procesor a preto Kalifornská spoločnosť stavila na procesor A10X, ktorý ponúka oproti predchádzajúcej generácii dvojnásobne vyšší výkon. Cena za Apple TV 4K bola stanovená od 179 dolárov pre americký trh; ceny pre náš, európsky trh je od 199 eur.

Po takmer hodinovej prezentácie prišli na rad smartfóny. Z uniknutých dát sa predpokladalo, že spoločnosť predstaví trojicu nových zariadení – iPhone 8, 8 Plus a revolučný bezrámikový iPhone X. Prezentácia najprv ukazuje prvé dva mobily – iPhone 8 a 8 Plus. Logicky, ide o dva veľmi podobné telefóny. Pre úplnosť dodávame, že sa tentoraz v názve preskočilo značenie. Minuloročné modely (iPhone 7 a 7 Plus) dostávajú nástupcov iPhone 8 a 8 Plus (iPhone 7S a 7S Plus sa vynechávajú). Oba telefóny sú už typicky vo veľkosti 4,7″ pre iPhone 8 a 5,5″ pre iPhone 8 Plus.

Telefóny používajú nový, šesťjadrový procesor A11 Bionic. Vylepšenia sa dočkal aj zadný fotoaparát. Rozlíšenie 12 MPx zostalo rovnaké, avšak zmeny prišli s novým senzorom, ktorý ponúka lepšiu svetelnosť. Novinkou je tiež možnosť nahrávať video v 4K rozlíšení. Avšak pozor, nie pri 30 fps, ako to bolo doteraz pri všetkých Android smartfónoch. iPhony majú k dispozícii čip, s ktorým možno nahrávať 4K video pri 60 fps! A pre milovníkov Full HD videa je k dispozícii spomalené 240 fps. Pre úplnosť dodávame, že farebné verzie, v ktorých budú iPhone 8 a 8 Plus dostupné sú tri: strieborná, šedá (space gray) a zlatá (avšak ide o klasickú zlatú, nie ružovo zlatú ako pri minulých modeloch).

Poteší podpora pre virtuálnu realitu, ale tiež aj najnovší štandard Bluetooth 5.0 a bezdrôtové nabíjanie štandardu Qi. Z navigačných technológii je k dispozícii americká GPS, ruská GLONASS a európska Galileo; avšak čínska navigačná technológia Beidou (BDS) sa v materiáloch spoločnosti neuvádza. Nové telefóny budú v predpredaji už od 15. septembra, v predaji budú od 22. septembra.

Ceny boli stanovené pre americký trh nasledovne: iPhone 8 sa začne predávať od 699 dolárov za 64GB verziu (ktorá nahradila 32 GB verziu), k dispozícii však bude aj drahšia 256GB verzia; iPhone 8 Plus bude dostupný od cenu 799 dolárov za 64GB verziu (k dispozícii je tiež drahšia, 256GB verzia). Nová verzia operačného systému iOS 11 bude k dispozícii od 19. septembra. Ceny pre európsky trh sú žiaľ opäť vyššie: iPhone 8 – od 799 eur (64GB verzia) a iPhone 8 Plus – od 909 eur (64GB verzia).

Prezentácia v nových priestoroch spoločnosti Apple Park sa končí – alebo nie? Nuž… Na koniec to najlepšie. Spoločnosť predstavila nový a revolučný, bezrámikový iPhone X! Najväčšou novinkou je OLED displej, ktorý ponúka 5,8″ uhlopriečku s 458 ppi. Nový Super Retina displej podporuje HDR vo formáte HDR10 aj Dolby Vision. Novinkou sú gestá, ktoré nahrádzajú absenciu domovského tlačidla. Stačí potiahnuť prstom z dolnej časti displeja nahor pre návrat na domácu obrazovku, alebo posunúť ho zospodu do ľavej (alebo pravej strany) strany a vyvolať tak multitasking.

Zaujme tiež rozoznávanie tváre s pomocou Face ID, ktorá používa novú technológiu Neural engine pre rýchle rozoznanie tváre používateľa. Snímač odtlačkov (Touch ID) prstov absentuje, keďže bol plne nahradený s Face ID. Spoločnosť Apple to zdôvodňuje práve väčšou bezpečnosťou a spoľahlivosťou; šanca aby niekto cudzí odomkol nový iPhone X je 1:1000000 (Face ID) v porovnaní k 1:50000 pri Touch ID. Hardvérový základ tvorí takisto procesor A11 Bionic.

Fotoaparát na iPhone X je rovnaký ako pri iPhone 8 Plus, avšak ponúkne duálne OIS (obidve šošovky sú stabilizované hardvérovo). Podľa slov spoločnosti má byť výdrž nového telefónu o dve hodiny dlhšia ako iPhone 7. Na záver prišla zábava, keďže sa počas prezentácie vošlo niekoľko vtipných scén s novými Animoji, ktoré boli predstavené spolu s novým a revolučným iPhone X.

Tie možno namapovať na používateľovu tvár, nahrať odkaz a zdieľať pomocou sociálnych sietí. Výsledok stojí naozaj za to 🙂 A na záver dodávame už iba ceny, ktoré začínajú na 999 dolárov (64GB verzia), pričom k dispozícii bude aj 256GB model. A dostupnosť? Predobjednávky od 27. októbra, predaj od 2. novembra 2017. Cena pre európsky trh presahuje tisícku, cena základnej 64GB verzie je 1149 eur. Cena za najvyššiu výbavu telefónu iPhone X v 256GB verzii priam šokuje – 1399 eur!Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno