Domov Novinky Apple predstavil nové iMacy a príslušenstvo k nim

Apple predstavil nové iMacy a príslušenstvo k nim

Zdielať

Applu sa tento rok na svojej septembrovej tlačovej konferencii podarilo predstaviť veľa produktov, pár z nich ale aj tak chýbalo. Prednedávnom sa v bete OS X El Capitan podarilo nájsť kód, ktorý naznačoval existenciu nových iMacov, a teraz sme sa konečne dočkali. Predstavené boli 2 druhy iMacov s 21,5“ alebo 27“ obrazovkou.

Apple iMac 4K a 5K

V prípade menšieho narástlo rozlíšenie z Full HD na 4K (4096×2304) a displej bol vylepšený aj farebným gamutom P3 pre živšie a reálnejšie farby. Tieto iMacy sú ponúkané s procesormi Intel Core i5 či i7 5. generácie so vstavanou grafickou kartou Intel Iris Pro, 8 GB alebo 16 GB RAM a mnohými možnosťami úložného priestoru. Cena sa začína na 1500 dolároch pre základný model s procesorom Core i5, 8 GB RAM a 1 TB pevným diskom a najdrahší model s výbavou ako je procesor Core i7, 16 GB RAM a 512 GB SSD stojí až 2400 dolárov. Ak ale nepotrebujete 4K rozlíšenie, Apple ponúka aj Full HD iMacy, začínajúce sa na 1100 dolároch. Ceny na Slovensku by sa mali pohybovať v podobnom rozmedzí.

Apple iMac 4K a 5K 02

Vylepšené boli aj 27“ iMacy, ktoré už po novom nie sú dostupné v inom rozlíšení ako Retina 5K. Ich výbava zahŕňa procesory Intel Core 6. generácie, viac možností pre operačnú pamäť (až 32 GB) a grafické karty AMD najnovšej generácie. Ponúkané sú aj pevné disky Fusion Drive, pri menšej 1 TB variante majú ale po novom menší segment flash pamäte – zo 128 GB na 32 GB, čo je badateľný rozdiel. Varianty s 2 TB a 3 TB úložného priestoru majú stále flash pamäť s veľkosťou 128 GB. Ostatné špecifikácie sú také isté, ako pri menšej variante. Najlacnejší iMac s procesorom Core i5, 8 GB RAM a 1 TB pevným diskom bude stáť 1800 dolárov, Apple ale ponúka aj špičkový model s procesorom Core i7, 32 GB RAM, 1 TB SSD a grafickou kartou so 4 GB GDDR5 – to všetko za 4100 dolárov. Na Slovensku môžeme očakávať podobné ceny.

Apple Magic Keyboard

Ďalej boli predstavené aj periférie Magic Keyboard, Magic Mouse 2 a Magic Trackpad 2. V prípade Magic Keyboard sa zmenil hlavne dizajn – narozdiel od predchádzajúcej generácie, ktorá bola ale pomenovaná Apple Wireless Keyboard, už nemá vzadu valec, ktorý by ju nadvihoval, a kvôli tomu sa už vnútri nachádza vstavaná batéria. Apple tvrdí, že stabilita klávesov je vylepšená o 33% vďaka novým spínačom. Ďalej bola vylepšená aj myš Magic Mouse 2 – oproti predchádzajúcej generácii sa esteticky nezmenila, má ale menej pohyblivých častí, čo znamená, že myš je ľahšia a menej poruchová. Posledným predstaveným produktom je Magic Trackpad 2, ktorý je oproti prvej generácii väčší o 30% a prináša aj podporu Force Touch.

Apple Magic Mouse 2 a Magic Trackpad 2

Všetky tri produkty sa nabíjajú cez Lightning konektor a majú batérie, ktoré by mali mať výdrž až mesiac. Ďalšou zaujímavou novinkou je, že pri prvom nabití sa toto príslušenstvo automaticky spáruje s počítačom, ku ktorému je pripojené. Nové iMacy by mali v balení obsahovať Magic Keyboard aj Magic Mouse 2, môžete ich ale kúpiť aj samostatne. Klávesnica vtedy stojí 100 dolárov, myš 80 dolárov a trackpad o trochu viac, presnejšie 130 dolárov. Na Slovensku by sa ceny mali pohybovať v tých istých hodnotách.

Zdroj: Apple