Domov Novinky Apple pracuje na senzoroch schopných predvídať infarkt

Apple pracuje na senzoroch schopných predvídať infarkt

Zdielať

Apple_LogoApple sa údajne snaží urobiť vážny prielom v oblasti zdravotníctva. Podľa správy zo San Francisco Chronicle , spoločnosť sídliaca v Cupertino pracuje na senzore, ktorý by mohol pomôcť predvídať infarkty. Výskum vedie Tomlinson Holman, zvukový inžiniera zodpovedný za tvorbu THX. Môžete sa pýtať sami seba, čo by zvukový inžinier mal vedieť o lekárskom odbore?

Zdá sa, že Apple a Holman sa zamerali na zvuk tepien. Senzor, ktorý je schopný sledovať a analyzovať také zvuky sa logicky musí nosiť na tele po celú dobu. Inými slovami, mohlo by to byť perfektné pre Apple iWatch. Počúvame už chvíľu, že sa Apple plánuje zamerať na fitness a zdravie s iOS 8 a iWatch. Apple najal zdravotníckeho odborníka Marcela Malini Lamegoho, bývaého technického riaditeľa zdravotníckych zariadení spoločnosti Cercacor iba minulý mesiac, zatiaľ čo spoločnosť prijala aj Michaela O’Reillyho vlani v lete. O’Reilly predtým slúžil ako hlavný lekár a výkonný viceprezident pre medicínske záležitosti v Masimo pred nástupom Apple.

Toto všetko naznačuje, že Apple chystá oveľa použitelnejšie iWatch, než sa pôvodne očakávalo. Na rozdiel od iných výrobcov, by tak mohli byť skutočne evolučné smarthodinky v porovnaní so smerom, ktorý Samsung či Sony predviedli so svojimi produktami.

Zdroj: Techspot