Domov Novinky Apple predstavil nové iPhony: XS, XS Max a XR!

Apple predstavil nové iPhony: XS, XS Max a XR!

Zdielať

Kalifornský gigant Apple predstavil nové modely iPhonov –  XS, XS Max a XR. Poďme sa pozrieť, čo všetko prinášajú!

iPhone XS, iPhone XS Max a iPhone XR

„Sú to tie najlepšie iPhony, aké sme kedy vyrobili“, touto vetou začalo predstavenie hneď troch nových modelov. Ako prvý sa na rad dostal iPhone XS, neskôr XS Max. Podstatný rozdiel medzi nimi je najmä veľkosť. Zatiaľ čo XS má 5,8″ displej, XS Max disponuje až 6,5″ obrazovkou. Vedeli ste, že je to doposiaľ najväčšia obrazovka akú kedy iPhone mal? Spoločnosť jabĺčka dokonca sľúbila, že veľkosť obrazovky nebude mať vplyv na hmotnosť a tá nepresiahne hmotnosť minuloročného iPhone 8 Plus.

Ako to je možné? No jednoducho obom modelom roztiahli obrazovky na maximum. To z ich displejov robí bezrámikové. Samozrejme, nechýba horný výrez, do ktorého umiestnili selfie fotoaparát, LED diódu a ďalšie senzory. Ďalšou skvelou správou je, že oba iPhony splnili podmienku pre certifikáciu IP68, čo znamená, že môžu byť pod vodou v hĺbke 2 metre až 30 minút.

iPhone XS a iPhone XS Max

Menšou zmenou prešli aj fotoaparáty. No…  vlastne je tá zmena dosť veľká. Duálne 12 Mpx fotoaparáty by sa vraj mali hravo vyrovnať zrkadlovkám. Okrem bežných nastavení vo vlajkových lodiach je možné hrať sa aj s hĺbkou ostrosti pomocou nastavovania clony. Môžete si tak vytvárať bokeh (rozostrenie používané na portréty), aký sa vám len bude páčiť. Pokiaľ vám to nepôjde, nemusíte sa báť. Umelá inteligencia to spraví za vás.

Žiadne rozmazané fotky

Spoločnosť tvrdí, že by mali fotoaparáty pracovať až 2x rýchlejšie. Čo spôsobí krásne ostré zábery za každých okolností. Dokonca vďaka umelej inteligencií budete mať vždy jasné fotky. O to by sa mala postarať možnosť Smart HDR. Tá by mala automaticky zistiť, že fotíte proti svetlu a spraviť tak viac fotografií s rôznymi svetelnými podmienkami, z ktorých následne poskladá jednu dokonalú. K vylepšeniu sa dostala aj batéria. A tá by mala v prípade modelu XS vydržať o pol hodinu dlhšie a pri XS Max až o hodinu a pol.

iPhone XR

iPhone XR

Mal by byť zlatou strednou cestou modelov predstavených vyššie. Tento model prichádza s 6,1″ displejom, čo značí, že pokiaľ je pre vás XS príliš malý a XS Max veľký, ste na správnom mieste. Apple sa tak snaží vyhovieť naozaj každému. XR by sa mal v obchodoch objaviť v nových farebných odtieňoch. Tešiť by sme sa mali na – čierny, žltý, červený a modrý. Rám smartfónu by mala tvoriť zliatina hlinníka. Mínusom je, že tento model nemá certifikáciu IP68, ale za to dispnuje aspoň IP67.

Zdroj:pcmag.com

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno