Domov Novinky Apple iPhone 7 poráža Galaxy S7 a Note 7

Apple iPhone 7 poráža Galaxy S7 a Note 7

Zdielať

Nedávno predstavený Apple iPhone 7 a 7 Plus sa teraz už dostali do predaja a samozrejme boli okamžite vypredané. YouTube sa teraz začína plniť rôznymi testami a porovnaniami výkonu. Zais porovnaní však priniesol Austin Evans, kde porovnal najnovší počin jablčného výrobcu s špičkou z Južnej Kórei.

iphone-7-02

Apple iPhone 7 používa nový čipset A10 Fusion spoločne s 2GB RAM a väčší iPhone 7 Plus používa taktiež  rovnaký čipset spoločne s väčšou, 3GB operačnou pamäťou. Samsung Galaxy S7 používa stajňový Exynos 8890 Octu alebo Qualcomm Snapdragon 820, k dispozícii potom má 4GB operačnej pamäte. U Galaxy Note 7 je situácia úplne rovnaká.

Samsung Galaxy S7 23

Celý test samozrejme nemohol začať ničím iným, než benchmarkom Geekbench 4, ktorý odhalil odladenosť a nového čipsetu A10 Fusion od Applu, pretože s veľkým prehľadom rozniesol Samsung na kopytách a to aj vo viacjadrové teste, kde má Samsung štyri jadrá k dobru navyše.

samsung-apple-geekbench_01

V ďalšom teste, ktorý bol vykonaný v benchmarku GFXBench, boli otestované grafické schopnosti telefónov. Tu opäť s prehľadom kraľuje nový iPhone 7 a 7 Plus. Applu tiež do kariet hrala lepšie teplota v záťaži, kde mal iPhone 7 o 5° C nižšiu teplotu na vonkajším krytu, než Galaxy S7 (merané pomocou termokamery).

samsung-apple-gfxbench_01

Ďalej na rad prišlo reálne použitie a Apple s prehľadom porážal Galaxy S7 v rýchlosti spúšťania hier a aplikácií. Na odladenosti si tak dal Apple tento rok záležať viac ako kedykoľvek pred tým a výsledok je naozaj zjavný. Uvidíme, ako bude na túto situáciu reagovať Samsung s budúcom vrcholným modelom.

Zdroj: YouTube

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno