Domov Novinky Apple predstavil nový iPhone 7 a iPhone 7 Plus

Apple predstavil nový iPhone 7 a iPhone 7 Plus

Zdielať

Po tom čo spoločnosť Samsung predstavila vlajkovú loď Galaxy Note 7 a po komplikáciách s batériami nám produkty predstavila spoločnosť Apple. Tá dúfa, že táto komplikácia im pomôže k úspechu.

iphone-7

Apple predstavil iPhone 7, ktorý dostal 4,7“ retina displej s rozlíšením 1334×750 pixelov čo je 326 ppi. Aj napriek tomu je displej o 25% jasnejší. Druha novinka iPhone 7 Plus dostal 5,5“ retina displej. Ten dostal Full HD rozlíšenie 1920×1080 pixelov čo je 401 ppi. Displej disponuje vylepšenou reprodukciou farieb a širším farebným gamutom. Samozrejmosťou je aj prítomnosť funkcie 3D Touch. iPhone je dostupný v piatich farbách: Gold, Rose Gold, Silver, Black a Jet Black. Ružové zlato je veľmi populárna a štýlová farba, ktorú Apple využil aj pri iPhone 6S.

Apple taktiež vylepšil aj výkon čo sa týka procesora použitá bola novinka s označením A10 Fusion. Podľa spoločnosti ide zatiaľ o najvýkonnejší procesor, ktorý spoločnosť vyrobila. Tento procesor ako sme spomínali má štyri jadrá. Dve jadrá zvládajú náročnejšie úlohy zatiaľ čo ďalšie pracujú s nenáročnými úlohami, ktorá používa až päťkrát menej energie. Tento procesor je o 40% vyšší a o 50% rýchlejšia grafika oproti A9 a to s použitím nižšej energie.

iphone-7-04

Pokiaľ ide o vnútorné úložisko prešlo taktiež zmenou. Základná verzia iPhonu príde s 32GB a potom 128GB a 256GB úložiskom bez možnosti rozšírenia pomocou pamäťovej karty. Nová farebná verzia Jet Black príde len vo verzii s vnútorným úložiskom 128GB a 256GB. Vlaňajšie modely iPhone 6 a iPhone 6 Plus dostanú vylepšenie úložiska a to 32GB a 128 GB. Zároveň sa končí s výrobou 16GB modelov.

Zmenou prešli aj fotoaparáty pri oboch modeloch. V týchto modeloch nájdeme 12 MPx fotoaparát, optická stabilizácia obrazu a taktiež clonu f/1.8. To znamená, že v zhoršených svetelných podmienkach bude fotoaparát absorbovať viacej svetla. Novinkou je aj True blesk, ktorý je teraz vybavený štyrmi LED diódami, ktoré zabezpečí o 50% lepšie osvetlenie. Predná kamera má rozlíšenie 7 MPx.

iphone-7-02

Apple však pri modele iPhone 7 Plus prišiel s „novinkou“ v podobe dvojice fotoaparátov. Jeden fotoaparát pracuje ako ten pri iPhone 7 ten druhý je vybavený teleobjektívom pre 2× optický zoom. Znamená to, že budete môcť sa dostať bližšie k objektom bez straty kvality fotografii. Apple sa taktiež môže pochváliť zo zlepšením svojho algoritmu pre digitalný zoom.

Spoločnosť taktiež pri svojich modeloch odstránila štandartný 3,5 mm jack. Namiesto toho prináša Apple novú generáciu slúchadiel EarPod, ktorý sa pripája pomocou konektoru Lightning. Ale nie je dôvod na paniku lebo Apple do každého balenia pridáva redukciu Lightning na 3,5 mm pomocou ktorého budete môcť pripojiť vlastné slúchadla. Zrušenie 3,5 mm jacku sa však ušetrilo miesto a to prinieslo po prvýkrát stereo reproduktory.

iphone-7-05

Pokiaľ sa pozrieme na batériu, spoločnosť hovorí o dlhšej výdrže na jedno nabitie. iPhone 7 Plus by mal na jedno nabitie vydržať o jednú hodinu dlhšie ako iPhone 6 Plus. Model iPhone 7 na jedno nabitie má vydržať o dve hodiny dlhšie ako iPhone 6S. Nepadlo slovo o tom či bola kapacita batéria navyšená, alebo to je pre hardvérové vylepšenia. Taktiež ide o prvé zariadenie spoločnosti Apple, ktoré prichádza s vodeodolnosťou. Certifikácia IP67 prežije aj ponorenie do vody po dobu 30 minút do hĺbky 1 metra.

earpods

Spoločnosť taktiež predstavila aj bluetooth slúchadlá, ktorú nazvali AirPods. Tie majú vo vnútri nový čip, ktorý spoločnosť pomenovala W1. Čip sa stará o kvalitu zvuku, koordináciu medzi senzormi, ktoré sa nachádzajú v každom slúchadle. Senzory snímajú či sú slúchadla v ušiach, navyše aj prepojenie AirPod s iPhonom je jednoduché.

Keď iPhone zaregistruje AirPod stačí len kliknúť na prepojenie a slúchadlá sa automaticky spárujú či to je iPhone, iPad, Mac PC ale aj Apple Watch. Spoločnosť tvrdí, že na jedno nabitie vydržia päť hodín. AirPod majú vlastné batériové púzdro, ktoré je kompaktné a aj napriek tomu dokáže zvýšiť dobu počúvania až na 24 hodín.

Zdroj: Livestream

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno