Domov Novinky Apple iPhone 11 si polepšil po aktualizácii v DxO Marku

Apple iPhone 11 si polepšil po aktualizácii v DxO Marku

Zdielať

DxOMark už je nejaký ten piatok etalónom hodnotenia kvality fotoaparátov pri mobilných telefónov. Čo sa udialo a zmenilo sa v hodnotení?

Ich vypracované rebríčky otestovaných modelov potom zárukou prestíže, ktorú sa výrobcovia v PR materiáloch a reklamách radi chvália. Pomerne nedávno (konkrétne v októbri) ale DxO Mark podstatne zmenil postup hodnotenia pri svojich testoch a veľká časť výsledkov sa tak stali neakuálne. Našťastie však tvorcovia okrem nových testov občas nájdu čas aj na aktualizácie tých starých. To sa teraz stalo napríklad pri smartfóne Apple iPhone 11 a telefón poskočil v rebríčku veľmi výrazne nahor.

Konkrétne chvála a kritika fotoaparátu telefónu sa nezmenila, ale došlo vzhľadom k zmenám v systéme hodnotenia k radikálnemu skoku v počte celkových bodov. Z pôvodných 109 bodov je naraz 119, čo umožnilo posun na celkovej 21. miesto v celkovom rebríčku. Prekonáva tak o bod napríklad OnePlus 8 Pro a len tak tak nedosahuje na výsledok Google Pixel 5. Revidovaná zmena výsledku je masívna a niektorým fanúšikom sa to veľmi nepáči, ale bez porovnania s väčším množstvom revidovaných výsledkov je ťažké všetko hodnotiť. Podobne poskočil aj iPhone 11 Pro Max, aj keď v jeho prípade ide „len“ o sedem bodov rozdielu.

Zdroj: GCh, DxO

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno