Domov Novinky Analytici tvrdia: Budúci rok bude opäť malý iPhone!

Analytici tvrdia: Budúci rok bude opäť malý iPhone!

Zdielať

Keď došlo k predstaveniu iPhonu 6 Plus s 5,5“ displejom, všetci jasali. Teraz však ľudia začínajú malý displej a kompaktnosť zariadenia postrádať a tak sa analytická spoločnosť KGI Securities a analytik Ming-Chi Kuo domnievajú, že by mohol Apple predstaviť aj iPhone mini.

iPhone-5S-vs-iPhone-6
Ten by mohol bez akýchkoľvek kompromisov ponúknuť to isté, čo väčšie modely, ale v kompaktnom balení. To isté už robí niekoľko rokov Sony so svojou radom Compact. Zmenšený iPhone by mohol mať prémiový dizajn s kovovým šasi, avšak pre odlíšenie od väčších bratov je pravdepodobný starší čipset A9 a displej nebude podporovať technológiu 3D Touch. Ďalej by sa väčšie modely mali odlišovať s väčšou operačnou pamäťou. Bojíme sa však, že kompromis bude musieť byť aj pri batérii, čo bol jeden z veľkých problémov pri modeli 5S.

Zdroj: GSMarena

2 komentárov

  1. Tomu neverím, teraz všetci chcú veľký diplej, načo by šli do malého telefónu? To sa mi nezdá. Ja sám som kupoval ten najväčší, to Plus-ko. Kupoval som v akcii na Hej sk a ešte vďaka zľavovému kódu a za žiadny menší by som nemenil.