Domov Novinky AMD Radeon Vega Frontier Edition štartuje na 999 $

AMD Radeon Vega Frontier Edition štartuje na 999 $

Zdielať

Mnohými očakávaná grafická karta, od ktorej si všetci veľa sľubovali, je tu. Po roku dlhého čakania AMD konečne vydalo grafickú kartu novej generácie.

Dobrou správou je, že štartuje na nižšej obstarávacej cene, než sa čakalo. Namiesto očakávaných 1199 $ vyjde na 999 $. Karta bude aj vo verzii chladenej vodou. Tá by mala vyjsť na 1499 $ a dostať ju bude v treťom kvartáli tohto roka.

Karta by okrem profesionálneho nasadenia mala byť dobrá aj do herného stroja. K tomu je potrebné zvoliť správne ovládače.

Vegu stavia AMD vo svojich testoch hlavne proti Titanu XP od NVIDIA. V testoch si vedie vzhľadom na cenový pomer znateľne lepšie. Viď spodný obrázok.

Karta je taktované na 1382 MHz s tým, že dokáže vyšplhať až na 1600 MHz na boost móde. Má 4096 stream procesorov a 64 ROPS. Deklarovaný výpočtový výkon na hry má Vega nastavený na 13,1 TFlops, pričom na prácu 26,2 TFlops. Podľa očakávania karta disponuje pamäťami HBM 2 dosahujúcich 1,89 Gbps na 2048-bit zbernicu. Celkovo je teda výsledná hodnota 483 GB / s. To je o trochu menej, než napríklad Fury, ktorá pri HBM 1 mala celých 512 GB. Avšak AMD má vzhľadom k menšej hrubej sile veľa zaujímavých funkcií. Napríklad HBC (High Bandwidth Cache) a HBCC (High Bandwidth Cache Controller). Karta si za svoj výkon vyžiada „pekných“ 300 W.

Teraz nezostáva nič, než čakať, než vyjde aj RX verzia tejto karty.

Zdroj: TechPowerUp

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno