Domov Návody Ako na to: Tri tipy na úspornejšiu tlač

Ako na to: Tri tipy na úspornejšiu tlač

Zdielať

Podiel tlačených dokumentov na komunikácii v rámci firiem či medzi obchodnými partnermi sa rádovo neustále znižuje. Napriek tomu sa tlačené dokumenty stále vo veľkom používajú, tlač je nevyhnutná napríklad pri tlači faktúr či zmlúv. Pokiaľ vlastníte firmu, tak určite hľadáte spôsoby, ako tlačiť čo najvýhodnejšie a ekonomicky. Ponúkame tri jednoduché tipy, konkrétne určené na veľkú tlačiareň Konica Minolta, ktorá sa vo veľkom používa vo firmách na veľkokapacitnú tlač.

Vhodné farebné náplne

Výhodnou alternatívou pre veľkokapacitnú tlač sú laserové tonery, ktoré majú oveľa väčšiu výdrž než atramentové cartridge. V laserových toneroch je umiestnený prášok, ktorý vydrží oveľa dlhšie než atrament a navyše nevyschne. Preto naším prvým tipom je to, aby ste pri rozhodovaní zvolili obľúbené laserové tonery, ktorých prednosťou je dlhá výdrž. Súčasné laserové tonery navyše dokážu vygenerovať veľmi pekné, jasné farby, a to pri lepšej výdrži než pri atramentovej tlači.

Úsporné tlačenie

Tlačte len vtedy, keď potrebujete. Toto je úplne jednoduchý tip, napriek tomu naň však veľa podnikateľov či zamestnancov zabúda. Tlačíme stále zbytočne veľa a potom logicky rastú náklady na náplne do tlačiarní i na tlačiarne samotné, keďže sa časom prirodzene opotrebúvajú a je tam riziko poškodenia. Takže ak chcete ušetriť na náplniach i prevádzke, tlačte len to, čo naozaj potrebujete.

Internet zdrojom úspor

Či už kupujete priamo veľkú tlačiareň Konica Minolta alebo náplne do tlačiarní, oplatí sa vám využiť internetový nákup. Pri nákupe na webe totiž oproti kamenným obchodom ušetríte zaujímavé finančné prostriedky a navyše nakúpite rýchlejšie, t.j. za kratší čas. V celkovom súčte vyjde nákup na internete ako zaujímavý zdroj finančných úspor. Na internete nájdete veľa rôznych webov, ktoré ponúkajú kvalitné tlačiarne i náplne do tlačiarní.

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno