Domov Novinky Acer Predator 6: Herný tablet s procesorom Helio X20

Acer Predator 6: Herný tablet s procesorom Helio X20

Zdielať

Na konferencii IFA v Berlíne bol predstavený aj Acer Predator 6, pričom ide o herný smartfón, ktorý ponúka niekoľko zaujímavostí. Pod kapotou má procesor MediaTek Helio X20, ktorý disponuje tromi rôznymi sériami čipov.

Acer Predator 8 01

Prvú sériu tvorí dvojjadrový Cortex A72 s taktom až 2,5 GHz, pod ním je radený štvorjadrový procesor Cortex A43 s frekvenciou jadier 2 GHz. Poslednou čipovou sériou bude takmer Cortex A43 taktiež so štyrmi jadrami no taktom 1,4 GHz, pre životnosť batérie.

Acer Predator 8 02

Pri záťaži je súčasne zapojených šesť jadier, teda Cortex A72 s 2,5 GHz taktom a Cortex A43 so štyrmi jadrami a 2 GHz frekvenciou. Štyri jadrá s 1,4 GHz frekvenciou budú oddychovať, až pokým danú náročnú aplikáciu nezavriete. V tom momente sa spustia štyri, respektíve podľa potreby niektoré z 1,4 GHz jadier čipu A43.

Acer Predator 8 03
Grafickú časť má na starosť Mali T880 MP4, ktorú doplní operačná pamäť 4 GB. Full HD displej s uhlopriečkou 6“ sa postará o krásne vykreslený obraz. Smartfón má štyri reproduktory na každej strane telefónu, dva hore, dva dole. Reproduktory sú znázornené červenou farbou, čo dodáva telefónu zaujímavý dizajn, ako u Predator 8, v štýle Lamborghini.

Acer Predator 8 04

Telo telefónu je kovové a mierne zaoblené pre čo najlepšie uchopenie používateľa. Na smartfóne je možné nájsť aj 3,5 mm jack a taktiež aj miniUSB port. Na zadnej strane smartfónu je foťák s rozlíšením až 21 MPx. Dostupný bude od 21. novembra za cenu 299 dolárov.

Zdroj: Digitaltrends