Domov Novinky Generácia Z, ktorá je stále doma si ničí budúcnosť

Generácia Z, ktorá je stále doma si ničí budúcnosť

Zdielať

Prečo má generácia Z problémy v zamestnaní?

Práca z domu by mohla brzdiť kariérny rast a romantické vzťahy, povedal Scott Galloway, profesor marketingu na Stern School of Business na New York University, minulý týždeň na summite Rady generálnych riaditeľov denníka Wall Street Journal. „Nikdy by ste nemali byť doma. To hovorím mladým ľuďom. Domov je na sedem hodín spánku a to je všetko,“ prezradil Galloway v klipe, ktorý denník zverejnil na TikToku. „Množstvo času, ktoré strávite doma, je nepriamo úmerné vášmu úspechu v profesionálnej a romantickej oblasti. Musíte byť mimo domu,“ vyzval. Dôkazy naznačujú, že ľudia, ktorí pracujú mimo domu, majú vyššiu mieru úspechu. Jednou z prekážok podľa dokumentu, ktorý minulý mesiac vypracovali ekonómovia z Harvardu, Federálnej rezervnej banky v New Yorku a Univerzity v Iowe, je, že zamestnanci pracujúci na diaľku dostávajú menej spätnej väzby na svoju prácu v porovnaní s kolegami pracujúcimi v kancelárii.

Ekonómovia analyzovali virtuálnu komunikáciu softvérových inžinierov z technologickej firmy z rebríčka Fortune 500 a zistili, že keď sa zamestnanci hlásili do fyzických kancelárií, inžinieri, ktorí tam chodili, dostávali o 23% viac spätnej väzby – osobne aj online – ako inžinieri pracujúci v tímoch na diaľku. Pokiaľ ide o rozhodovanie o rovnováhe medzi pracovným a súkromným životom, mnohí Američania majú kontrolu nad tým, či chcú prísť do kancelárie alebo nie. Podľa výskumu McKinsey z júna minulého roka 58% Američanov uviedlo, že má možnosť pracovať z domu aspoň jeden deň v týždni, pričom 35% má možnosť pracovať z domu päť dní v týždni. Galloway hovorí, že mladí ľudia môžu mať všetko – ale musia sa zmieriť s tým, že nemajú všetko naraz, ak chcú dosiahnuť významný míľnik úspechu, či už ide o zbohatnutie, alebo dosiahnutie stanoveného cieľa.

„Môžete mať všetko. Len to nemôžete mať všetko naraz. A hoci všetci poznáme toho chlapca alebo dievča, ktorí majú skvelý vzťah s rodičmi, sú v úžasnej kondícii, majú blog o jedle, venujú čas ASPCA a cez víkendy sú DJ-mi, predpokladajte, že vy takým človekom nie ste. „Ak očakávate, že budete patriť medzi 10% ekonomicky najlepších, a už vôbec nie medzi 1% najlepších, vzchopte sa. Dve desaťročia plus nič iné ako práca. To je moja skúsenosť,“ povedal. Osobné vzťahy sú devízou, pokiaľ ide o kariérne pokroky, povedal Galloway už skôr pre CNN, keď diskutoval o prekážkach sociálneho odstupu.

Zdroj