Domov Novinky 4ka predstavila nové paušály SLOBODA, najlacnejší stojí 5 eur

4ka predstavila nové paušály SLOBODA, najlacnejší stojí 5 eur

Zdielať

Mobilný operátor 4ka začína od pondelka 5.3.2018 s predajom úplne nových paušálov s názvom SLOBODA. Najlacnejší bude stáť iba 5 eur a ku každému novému paušálu je možné dokúpiť si aj veľké objemy dát v sieti najmladšieho operátora.

Boli sme pritom, ako dnes na tlačovej konferencii symbolicky prečítaním a podpisom Manifestu slobodného dátovania generálny riaditeľ SWANu, Martin Mosný, oznámil zmenu portfólia služieb oprerátora. V nových paušáloch, ktorých cena začína od 5 eur, nájdu zákazníci okrem minút volaní a SMS aj jeden gigabajt dát na celom Slovensku. Môžu ich minúť nielen v 4G sieti 4ky, ale aj v národnom roamingu v celoslovenskej 3G sieti (4ka využíva 3G sieť od Orangeu, pozn. red). Operátor deklaruje, že pokrytie je vďaka tomu pre 95% obyvateľov Slovenska.

Na slajde možno vidieť prehľadne zobrazenú ponuku paušálov aj s balíčkami, ktoré možno k paušálom dokúpiť

Najlacnejší nový paušál SLOBODA 100 prináša za 5 eur 100 minút alebo SMS a k tomu 1GB dát na celom Slovensku. Za ďalšie 3 eurá ponúka 10GB dát v 4G sieti 4ky navyše. SLOBODA 300 znamená 300 minút alebo SMS a 1GB dát na celom Slovensku. Za 3 eurá navyše dostane zákazník 15 GB dát v 4G sieti 4ky. V novom paušály SLOBODA ∞ má zákazník neobmedzené volania a SMS s 1GB dát v SR a za 3 eurá navyše dostane aj neobmedzený objem dát v 4G sieti 4ky.

Mapa pokrytia 4G a 2G sieťou

Nové paušály sú s automatickou obnovou, teda zákazníkovi sa obnovia z jeho kreditu na SIM karte vždy po uplynutí jedného mesiaca od aktivácie alebo poslednej automatickej obnovy. Žiadna zo služieb nie je s viazanosťou. Dátový balík GIGA si je možné aktivovať samostatne, ale aj v kombinácií s novými paušálmi a obnoví sa ihneď po vyčerpaní dát. Klienti tak aj po minutí predplateného paušálu nemusia dátovať z kreditu. Pre tých, ktorí hľadajú čisto dátové služby 4ka ponúka nový paušál SLOBODA DÁTA za 12 eur, ktorý obsahuje neobmedzený objem dát v 4G sieti 4ky a 1GB dát na celom Slovensku.

Mapa pokrytia 3G sieťou (ktorú používa 4ky v národnom roamingu od Orangeu)

Aj po týchto zmenách ostávajú v platnosti jednotkové ceny: 4 centy za minútu volania/SMS a 1 cent za 1 MB , rovnako na celom Slovensku aj v EÚ. Nové paušály SLOBODA si zákazníci môžu aktivovať cez zákaznícku Moju zónu na 4ka.sk, zaslaním aktivačného príkazu SMS na číslo 950 alebo na každej pobočke Slovenskej pošty, či v SWAN centre.

Zaujímavosť na záver: Balíček GIGA (ktorý stojí 2 eurá) a doteraz platil iba v sieti 4ka (pri národnom roamingu sa však odpočítavali centy podľa prenesených megabajtov) platí od pondelka aj v 3G sieti národného roamingu (tj. za dve eurá zákazník získava 1GB dát v 4ke a 3G sieti Orangeu). Drahší balíček GIGA PLUS (za štyri eurá, ktorý ponúkal 1GB dát v národnom roamingu) sa od pondelka ruší.