Domov Novinky Zakladateľ Facebooku ako nástupca Trumpa?

Zakladateľ Facebooku ako nástupca Trumpa?

Zdielať

Čím ďalej, tým viac počuť špekulácie o tom, či bude Mark Zuckerberg kandidovať na post prezidenta USA. Silicon Valley (miesto, kde sídli Facebook) má v Bielom dome zopár svojich ľudí. Jedným z nich je Peter Thiel, jeden z najznámejších počítačov nerdov. Pracuje ako konzultant Donalda Trumpa.

Facebook-vládcom-USA-Trump-Zuckerberg

Tak ako sa hovorí, že Facebook pomohol D. Trumpovi vyhrať voľby, sa hovorí aj, že Mark Zuckerberg by mohol v roku 2020 vystúpiť ako kandidát práve proti nemu. Naznačuje tomu niekoľko vecí. Napríklad Markove neobvyklé cesty po všetkých amerických štátoch. Ďalej angažovanie skúseného politického stratéga Joela Benesona.

Ak ste o ňom nepočuli – podieľal na formovaní prezidenta Baracka Obamu a nastavoval stratégiu prezidentskej kampane Hillary Clinton. Najali si ho spolu so ženou Chan Zuckerberg, ako konzultanta ich projektu. Mark si spolu s manželkou najal aj rôznych ďalších pracovníkov, ktorí sa venovali kampaniam Obamu alebo dokonca aj Georga W. Busha.

Podozrivé sú aj celosvetové plány Facebooku. Zuckerberg zmenil ponuku akcií spoločnosti, ktorou by si mal zaistiť dlhodobé postavenie, aj v prípade, že spoločnosť opustí a nebude sa priamo podieľať na jej vývoji. Ešte sa ani nepotvrdilo, či Mark bude kandidovať a už sa americkí ekonómovia zamýšľajú nad tým, aké drahé voľby budú.

Posledné volebné obdobie bolo v USA doposiaľ najdrahšie. Stálo 6,5 miliardy dolárov (cca 5,17 miliardy eur). No a keďže Mark patrí medzi najbohatších ľudí planéty a jeho zárobok sa odhaduje na niečo okolo 60 miliárd eur, očakávania sú fakt vysoké. Otázkou však zostáva, či vôbec chce kandidovať a či o neho ľudia budú mať záujem.

Zdroj: cnbc

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno