Domov Novinky Začína sa predávať najväčší SSD s kapacitou 3 TB

Začína sa predávať najväčší SSD s kapacitou 3 TB

Zdielať

Je len otázkou času, keď SSD vytlačia klasické magnetické disky z trhu domácich zariadení. Aj keď zatiaľ je cena týchto diskov niekoľkonásobne vyššia ako cena klasického HDD, postupne sa aj táto nevýhoda stratí a umožní tak plnohodnotné nahradenie rýchlejšími diskami s flash pamäťou. Pomôcť tomu má aj disk od spoločnosti Fixstars, ktorá začala predávať už aj v Severnej Amerike.

fixstars ssd 3tb

Táto spoločnosť, ktorá sa v minulosti zaoberala skôr softvérovými riešeniami prekvapila a predstavila disk s najväčšou kapacitou – 3 TB. Podľa vlastných slov použili na výrobu flash pamäte 19 nm MLC NAND, určené pre malé mobilné zariadenia, ktoré „vopchala“ do klasického 2,5“ šasi.

S podporou SATA III sú teoretické rýchlosti na úrovni 520 MB/s pri čítaní a 500 MB/s pri zápise. Taktiež nechýba podpora TRIM, S.M.A.R.T a Garbage Collection. Spotreba by mala byť na úrovni 5 W pri aktivite a v kľude 3 W. Čo sa týka ceny, výrobca si nechá veľmi dobre zaplatiť. 1 TB model stojí 990 dolárov bez dane, takže 3 TB verzia bude stáť približne trojnásobok.

Zdroj: Hexus

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno