Domov Novinky YouTube TV pridáva podporu Picture-in-Picture

YouTube TV pridáva podporu Picture-in-Picture

Zdielať

Podľa dnešného oznámenia na sociálnej sieti Twitter, Google pridáva podporu funkcie Picture-in-Picture do mobilnej YouTube TV pre iOS.

Funkcia Picture-in-Picture (PiP) na iOS umožňuje prehrávať videá v malom okienku, ktoré „pláva“ nad ostatným obsahom obrazovky a dovoľuje používateľovi vykonávať iné činnosti na zariadení popri prehrávaní videa. Hoci funkcia PiP prišla na iPhony s iOS 14 a na iPady dokonca už s iOS 9, novú ohlásenú novinku budú môcť využívať len vlastníci zariadení s nainštalovaným iOS 15. Pri pozeraní obsahu YouTube TV používateľ môže potiahnúť prstom zdola obrazovky smerom hore aby sa dostal na domovskú obrazovku a zároveň aktivoval PiP. Okno s videom sa dá presúvať a taktiež ide meniť jeho veľkosť. Funkciu ocení každý, kto chce počas práce na smartfóne či tablete pozerať videá a taktiež je to užitočné, ak chce používateľ počas prezerania videí napríklad odpísať na správu.

Google testuje funkciu PiP aj na klasickej mobilnej YouTube aplikácii, ale zatiaľ je dostupná len pre používateľov s plateným predplatným. Spoločnosť sa však vyjadrila, že v blízkej budúcnosti chce funkciu rozšíriť pre všetkých používateľov YouTube.

Zdroj

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno