Domov Novinky YouTube Premium získava päť nových funkcií

YouTube Premium získava päť nových funkcií

Zdielať

Platená úroveň predplatného YouTube pridáva ďalších päť funkcií.

Google dúfa, že ju dostatočne odlíšia od bezplatnej úrovne, aby ste za ňu platili každý mesiac. Predplatitelia služby YouTube Premium môžu teraz na telefónoch a tabletoch používať systém radenia do front, ktorý bol predtým do konca januára v testovacej prevádzke. Ten je dostupný pre všetkých na počítačoch pri používaní webovej stránky YouTube, ale funkčnosť mobilnej aplikácie je obmedzená na predplatiteľov. Ako už názov napovedá, umožňuje vytvárať frontu videí na prehrávanie, pridávať do nej nové videá a meniť pozície tých, ktoré sa v nej už nachádzajú.

Ďalej môžu členovia služby Premium organizovať stretnutia Google Meet, na ktorých môžu všetci účastníci bez ohľadu na to, či sú používateľmi služby Premium alebo bezplatnými používateľmi, spoločne sledovať videá. V súčasnosti je táto možnosť dostupná prostredníctvom služby Meet Live Sharing na zariadeniach so systémom Android a „v najbližších týždňoch“ bude umožnená používateľom FaceTime na iOS prostredníctvom služby SharePlay. Treťou novou funkciou je možnosť pokračovať v sledovaní videí tam, kde ste prestali, aj keď ste prepínali medzi zariadeniami. Táto funkcia je teraz dostupná v systémoch Android, iOS a na webe.

Štvrtá nová funkcia, Smart Downloads, pridáva odporúčané videá priamo do používateľskej knižnice, pripravené na sledovanie offline. To by malo pomôcť, ak ste si napríklad zabudli stiahnuť nejaké veci na blížiaci sa let, hoci nie je jasné, čo presne je tu nové, keďže táto funkcia je členom služby Premium k dispozícii už nejaký čas. A nakoniec, „v najbližších týždňoch“ bude pre členov služby Premium YouTube v systéme iOS poskytovať verziu s vylepšeným dátovým tokom pre videá v HD rozlíšení 1080p (táto funkcia bola zachytená pri testovaní už vo februári). Spoločnosť sľubuje, že táto verzia so zvýšeným dátovým tokom „bude vyzerať mimoriadne ostro a jasne, najmä v prípade videí s množstvom detailov a pohybu“, hoci rozlíšenie 1080p HD bude naďalej dostupné pre všetkých, len nie s týmto vyšším dátovým tokom.

Zdroj