Domov Novinky Xiaomi Redmi Note 4 oficiálne – desať jadier a veľká batéria

Xiaomi Redmi Note 4 oficiálne – desať jadier a veľká batéria

Zdielať

Xiaomi oznámilo novú generáciu tabletofónu Redmi Note, ktorý opäť prináša veľmi atraktívny pomer ceny a výbavy. Najväčším vylepšením prešiel procesor, inak sa jedná o skôr drobné zmeny. Všetky výhody našťastie zostali.

Xiaomi Redmi Note 4 01

Xiaomi Redmi Note 4 bolo predstavené len sedem mesiacov po svojom predchodcovi, možno práve preto nie je vylepšenie toľko. Majitelia tretej generácie teda zrejme nebudú mať dôvod k upgradu. Už po dizajnovej stránke sú si oba modely veľmi podobné, ale oko znalca iste rozozná rozdiely. Telo je opäť celé z kovu, hrúbka nepatrne klesla z 8,7 na 8,4 mm. Aj tentoraz je na výber z troch farebných variantov a to zlatej, striebornej a šedej.

Xiaomi Redmi Note 4 02

Nezmenili sa ani papierové parametre displeja, máme teda znovu tú česť s 5,5“ IPS panelom o rozlíšení 1920×1080 pixelov. Podľa posledných trendov je displej krytý na okrajoch mierne zahnutým 2.5D sklíčkom. Výmenou prešiel procesor, kde namiesto osemjadrového MediaTek Helio X10 je desaťjadrový Helio X20 s taktom až 2,1 GHz. Viac jadier samozrejme neznamená automaticky vyšší výkon, v porovnaní so štvorjadrovým Qualcomm Snapdragon 820 má Helio X20 oveľa nižší výkon.

Xiaomi Redmi Note 4 03

Mnohí používatelia sa snažia vyhýbať procesorom od MediaTeku a nezostáva nám teda viac než dúfať, že Xiaomi chystá aj Redmi Note 4 Pro, ktoré bude používať niektorý z čipov Qualcomm Snapdragon. Základná verzia Redmi Note 4 si vystačia s 2GB RAM a 16GB vnútorným úložiskom, zatiaľ čo vyššie verzie dostala do vienka 3GB RAM a 64GB úložisko. V každom prípade nechýba tzv. hybridnej slot na microSD kartu (podporovaná je kapacita až 128GB), ktorý môže poslúžiť aj ako druhý slot na SIM kartu.

Xiaomi Redmi Note 4 04

Snímky je možné robiť pomocou 13 MPx zadného fotoaparátu s dvojfarebnými LED bleskom a fázovým detekčným autofokusom, prípadne 5 MPx predné kamerky na selfie. Telefón síce podporuje LTE (4G), ale aj tentoraz zrejme bez kľúčové frekvencia 800 MHz. Batéria má opäť nadpriemernú kapacitu, v porovnaní s minulou generáciou dokonca vzrástla zo 4000 na 4100 mAh. Nabíjaná je opäť portom microUSB, na svojom mieste zostala aj čítačka odtlačkov prstov.

Zdroj: MIUI

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno