Domov Novinky Xiaomi predstavilo novú MiTV 3, má 4K rozlíšenie

Xiaomi predstavilo novú MiTV 3, má 4K rozlíšenie

Zdielať

Xiaomi predstavilo už tretiu generáciu populárnej čínskej MiTV, čo je smart televízia, ktorá by ponúka veľa muziky za málo peňazí. Táto generácia by sa navyše mala už dostať za brány Číny a tak je určitá šanca, že sa môže pýšiť práve na televíznom stolíku aj na Slovensku.

Xiaomi_MITV_3_01

Televízia má 60“ displej s rozlíšením 4K, ktorý dodáva LG. Vzhľad je minimalistický a Xiaomi si na nič nehrá. Hĺbka v najtenšom mieste činí iba 11,6 mm a výborný vzhľad podporuje aj kovový rámček s diamantovým vzorom. Najväčším prekvapením bolo zistenie, že kovová je televízia kompletne aj zo zadnej strany.

Xiaomi_MITV_3_02

Ak doma pripája používateľ veľa zariadení k televízii, Xiaomi MiTV 3 je práve pre túto cieľovú skupinu určený, pretože ponúkne veľmi slušnú konektivitu – tri HDMI porty, jeden USB 3.0 a jeden USB 2.0 portom, Xiaomi MiPortem (sériový konektor navrhnutý priamo od Xiaomi), analógový VGA vstup , LAN, AV porty a vstup pre anténu. Z bezdrôtových spomenieme Bluetooth, Wi-Fi vďaka čomu možno televíziu bezdrôtovo pripojiť k internetu a vďaka niekoľkým nezávislým Bluetooth anténam pripájať aj viac periférií naraz (klávesnica, myš, slúchadlá,…).

Xiaomi_MITV_3_03

Hardvérovým základom v televízii je štvorjadrový procesor Mstar 6A928 s jadrami Cortex-A17 na takte 1,4 GHz a 2 GB DDR3 RAM. Ako grafika je použitá Mali-760MP4, keďže sa na televíziu normálne môžu hrať hry. Vďaka obrazovému čipu 6M60 Xiaomi prichádza s funkciou MEMC, ktorá inteligentne eliminuje rozmazávaniu obrazu.

Xiaomi_MITV_3_04

V televízii je použitá nadstavba MIUI TV, ktorá je postavená na bližšie nešpecifikovanej verzii Androidu a tak je tu prítomný aj Obchod Play, vďaka čomu nie je problém inštalovať klasické aplikácie, či hry priamo do televízie. Z podpory kodekov vypichneme H.265 a podporu prehrávania 4K videa až do 60 snímkov za sekundu.

Xiaomi_MITV_3_05

Aby bol zvuk čistý a kvalitný, je potrebné zabezpečiť zabezpečiť dostatok priestoru pre meniče. Keďže televízia drží diétu a má štíhlu líniu, Xiaomi k televízii dodáva sound bar, ktorý je bezdrôtovo spojený s televíziou a umiestňuje sa pod ňou. V ňom sú schované dva 2,5“ subwoofery, ktoré majú zaistiť hlboké basy a kvalitné podanie zvuku. O kvalitnejšie spracovávanie zvuku sa tiež stará Dolby Audio, cena činí veľmi príjemných 693 eur.

Zdroj: Xiaomi, MIUI