Domov Novinky Xiaomi Mi5 aj na MWC, príde oficiálne do sveta?

Xiaomi Mi5 aj na MWC, príde oficiálne do sveta?

Zdielať

Xiaomi má veľké problémy, čo sa týka ziskov a pozície na trhu, a obe si chce zachrániť novou vlajkovou loďou s názvom Mi5. Po tom, čo táto spoločnosť oznámila, že 24. februára predstaví na svojej konferencii v Číne tento nový smartfón, mnoho ľudí sa na to pozeralo tak ako doteraz – model určený pre Čínu, ktorý bude možné neoficiálne kúpiť z rôznych svetových e-shopov.

Xiaomi Mi5 MWC

Môže to ale byť úplne inak, keďže viceprezident Xiaomi, Hugo Barra, oznámil, že na veľtrhu MWC v Barcelone sa bude v čase oficiálnej konferencie v Pekingu konať ukážka tohto nového modelu a aj malá konferencia pre pozvaných novinárov, čo by teoreticky mohlo znamenať, že Mi5 bude možné kúpiť v Európe aj oficiálnym spôsobom.

Xiaomi Mi5 krabica

Xiaomi má ale aj trochu zmyslu pre humor – čas udalosti je zapísaný ako 820 AM, čo síce znamená 8:20 ráno, avšak môže ísť aj o narážku na použitý procesor Snapdragon 820. Čo sa týka zvyšných špecifikácií, displej by mal mať veľkosť 5,2“ a QHD rozlíšenie, zadný fotoaparát pravdepodobne ponúkne rozlíšenie 16MP a podporu nahrávania 4K videa. Okrem týchto informácii sa na internet dostala aj fotografia balenia smartfónu.

Zdroj: Facebook