Domov Novinky Windows Phone 10 dostanú všetky Lumie

Windows Phone 10 dostanú všetky Lumie

Zdielať

windows_10_tp_1Len nedávno unikla informácia, že Microsoft poskytne nadchádzajúci update pre všetky svoje telefóny Lumia. Okolo toho zbĺka debata či nebudú podporované iba prichádzajúce telefóny s predinštalovaným Windows (Phone) 10. Ďalej sa predpokladalo, že podporované budú pravdepodobne iba modely s 1GB RAM a 4-jadrovým pocesorom Snapdragom 200,400 či 800. Podľa všetkého to však tak vôbec nebude.

Microsoft prostredníctvom svojho Twitteru oznámil, že update dostanú všetky telefóny. Tým sa Microsoft chce dorovnať Apple, ktorý ma tiež výbornú podporu. Učiť by sa mali aj výrobcovia Androidu. Na druhej strane sa hovorí, že Microsoft uplatní podobnú stratégiu ako má Apple a môže teda poskytnúť pre staršie telefóny aj mierne orezanú verziu. Berte to však stále s rezervou.

Microsoft ďalej v noci uvoľnil update pre Windows Phone Preview program. Upravuje Sporič batérie, pridáva mu mu živú Live Tile  a okrem toho pridáva prepínač batérie do notifikačnej lišty – samozrejme je to voliteľné. Malou zmenou je pridanie možnosti plánovania updatov ako to poznáme z veľkého desktopového Windowsu.

Zdroj: Microsoft

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno