Domov Novinky Windows 10 podporuje i staršie aplikácie

Windows 10 podporuje i staršie aplikácie

Zdielať

Aj keď sa mnohým toto tvrdenie bude zdať neuveriteľné, jeho pravdivostná hodnota je kladná. Určite už každý z užívateľov akéhokoľvek systému počul o aplikáciách kompatibilných (spustiteľných) a nekompatibilných (nespustiteľných). Kompatibilita je totiž práve tá kľúčová vec, ktorá rozhodne u človeka zaobstarávajúceho si zariadenie, či si zvolí používať na PC systém, ktorý mu individuálne vyhovuje prostredím a prispôsobením, alebo ten, ktorý je všeobecne prispôsobiteľný a je na ňom spustiteľná väčšina programov či aplikácií.

Z výberu dnešných operačných systémov pokrýva skoro všetky aplikácie Windows od spoločnosti Microsoft. Boli tu už verzie lepšie odladené s aplikáciami, ako napríklad Windows XP, či Windows 7, ale aj menej odladené, ako napríklad Windows Vista a sčasti aj Windows 8.

StarCraft

Ale pri Windows 10 Microsoft skutočne boduje. Windows 10 sa totiž môže pochváliť maximálnou odladenosťou, či už sa pohybujeme v pomedzí hier, funkcií, grafických programov alebo aplikácií. My sme konkrétne videli funkčnosť vo Windows 10 grafických programov, ako Adobe Photoshop, Illustrator, 3D Studio Max, tak i rôzne staršie či novšie verzie kancelárskych programov Office 2016, 2007, RocketDock, Sunbird, PDF Readery a mnohé ďalšie.

Spomedzi hier sme nenarazili na žiadnu nekompatibilnú aplikáciu (až na pár výnimiek). Či už ste fanúšikom klasiky, ako Doom, WarCraft, Age of Mythology, či novších kúskov, ako Assassin’s Creed, Battlefield, Bioshock, alebo dokonca emulačných verzií hier, ako napr. MediEvil v PS emulátori, Windows 10 Vás rozhodne v kompatibilite nesklame. Pokiaľ nejaký doplnok na spustenie aplikácie chýba, zobrazí sa automatická výzva a doplnok sa bez problémov nainštaluje. Z nášho pohľadu je Windows 10 označiteľný za doteraz najkompatibilnejšiu verziu systému Windows.

Zdroj: Microsoft

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno