Domov Novinky Windows 10 Consumer Preview bude predstavený v januári

Windows 10 Consumer Preview bude predstavený v januári

Zdielať

windows10_previewV januári by sa mala objaviť verzia Windows 10 Consumer Preview v tejto chvíli s neznámym buildom, avšak predpokladá sa niečo ako 10000. V januári tu máme výstavu CES v Las Vegas, kde však Microsoft neplánuje vystúpiť. Radšej si pripraví vlastný, kde bude podstatou Consumer Preview chystaného systému. Popri tom by sme sa mali dozvedieť aj viac informácií o plánoch týkajúcich sa Windows 10 pre telefóny a tablety, o ktorých sa vie, že majú nahradiť dnes používané systémy, predovšetkým Windows Phone.

Nového systému sa potom možno dočká aj konzola Xbox One, pretože Microsoft chce podľa vlastných slov vytvoriť jednotný systém pre všetky zariadenia. Ako bude vyzerať hlavne mobilná verzia je stále neznáme.

https://www.youtube.com/watch?v=F_O-LrGL-YQ

V januári by teda Microsoft mal odhaliť nové funkcie mobilnej verzie Windows 10, ale tú si pochopiteľne nevyskúšate ako desktopový systém, ktorý je dnes predsa len v hmatateľnejšie podobe. Okrem toho sa očakáva predstavenie finálneho buildu pre počítače a sprístupnenie Windows (Phone) 10 Developer Preview.

Zdroj: Hexus