Domov Novinky WhatsApp zavádza nové bezpečnostné funkcie

WhatsApp zavádza nové bezpečnostné funkcie

Zdielať

Skvelá správa pre používateľov aplikácie prichádza.

Firma totiž oznámila, že spustila zavádzanie niektorých dôležitých bezpečnostných funkcií určených na ochranu účtov. Nové funkcie poskytnú používateľom aplikácie ďalšie vrstvy súkromia, ako aj väčšiu kontrolu nad ich osobnými správami. Po prvé, najnovšia aktualizácia zavádza nové bezpečnostné opatrenie, keď chce používateľ aplikácie zmeniť svoje konto na nové zariadenie. Od dnešného dňa môže WhatsApp požiadať používateľov na ich starých zariadeniach, aby overili, či naozaj chcú urobiť tento krok ako dodatočnú bezpečnostnú kontrolu.

Ide o dôležitú funkciu, ktorá pomôže upozorniť používateľov v prípade neoprávneného pokusu o presun ich účtu na iné zariadenie. Ďalším dôležitým doplnkom aplikácie je overenie zariadenia. S cieľom zabrániť škodlivému softvéru mobilných zariadení, ktorý by využíval telefóny svojich ľudí bez ich súhlasu a používal ich aplikáciu na odosielanie neželaných správ, aplikácia pridala špeciálne bezpečnostné kontroly. Tieto kontroly pomôžu overiť účet (bez toho, aby bola potrebná akcia zo strany používateľa) a, dúfajme, lepšie ochránia používateľa, ak bolo jeho zariadenie napadnuté.

V neposlednom rade sa funkcia automatických bezpečnostných kódov aplikácie práve dočkala aktualizácie, ktorá pozostáva z novej bezpečnostnej funkcie založenej na procese nazvanom „Transparentnosť kľúčov“. Tá by mala používateľom aplikácie umožniť automatické overenie, že majú zabezpečené pripojenie. Od dnešného dňa budú môcť používatelia ťuknúť na kartu šifrovania a okamžite si overiť, či je ich konverzácia zabezpečená. Hoci sa nové bezpečnostné funkcie automaticky pridajú do zariadenia každého používateľa, existujú dve funkcie, ktoré je potrebné skutočne zapnúť: dvojfázové overenie a používanie end-to-end šifrovaných záloh. Nezabudnite ich zapnúť, ak chcete získať ďalšiu úroveň zabezpečenia.

Zdroj

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno