Domov Novinky Výsuvný koncept smartfónu Oppo X 2021 predstavený

Výsuvný koncept smartfónu Oppo X 2021 predstavený

Zdielať

Čínsky výrobca Oppo predstavil revolučný koncept telefónu s výsuvným displejom, ktorý nesie označenie Oppo X 2021.

K predstaveniu došlo na akcii Oppo inno day DAY 2020, kde sa konceptový kúsok objavil v celej svojej kráse. Prezentovaný bol pod názvom Oppo X 2021, čo ale samozrejme neoznačuje žiadny konkrétne chystaný model. K reálnemu nasadeniu bude asi ešte dlhá cesta, ale podľa všetkého ide naozaj o jednu z veľmi pravdepodobných ciest pre budúcnosť.

Vysúvací displej sa zvládne rozšíriť plynule z 6,7“ až na 7,4“ uhlopriečku a oproti predchádzajúcim patentom nie na výšku telefónu, ale na šírku. Princíp „rolujúceho“ ohybného OLED displeja nevyužíva žiadne pánty ani priame záhyby, čím má oproti klasickým ohybným telefónom výhodu. Nehrozí tak opotrebovanie v najfrekventovanejších záhyboch. Rozšírenie vysúvacieho displeja je plynulé, ako možno vidieť na animovanom obrázku.

Inžinieri Oppo využili 6,8 mm rolovacie motorčeky a viacúčelovú podpornú platňu za displejom, ktorá sa stará o pevnosť celej konštrukcie. Celkovo nový projekt prezentuje 122 nových patentov firmy, z čoho hneď 12 je na samotný výsuvný mechanizmus. Displej má aj plnohodnotnú lamináciu vďaka 0,1 mm tenkej technológii Warp Track a mal by tak ponúknuť plnohodnotné možnosti ovládania a dotykov. Tvorcovia sú zatiaľ ohľadom informácií o ďalších plánoch s týmto modelom pomerne skúpi a musíme sa tak zatiaľ uspokojiť len so sľubom o „príchode na trh v ten správny čas“.

Zdroj: GCh

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno