Domov Novinky Výrobca elektroáut Nio zakladá pobočku pre mobily

Výrobca elektroáut Nio zakladá pobočku pre mobily

Zdielať

Výrobca elektrických vozidiel Nio zakladá pobočku pre mobilné telefóny, prvý telefón by mohol dodať v roku 2023.

Deliaca čiara medzi výrobou elektrických vozidiel a mobilnými technológiami môže byť nejasná. Niektoré technologické značky uvažujú o diverzifikácii výroby. Teraz populárna čínska firma Nio, ktorá vyrába elektromobily, vstúpila do oblasti mobilných technológií. Začlenenie Nio Mobile Technologies Co. Ltd je oficiálne. Tento subjekt je v úplnom vlastníctve Nio a prešiel potrebnými regulačnými požiadavkami. Nová spoločnosť má základné imanie vo výške 100 miliónov USD. Právnym zástupcom novej technologickej spoločnosti je Qin Lihong, spoluzakladateľ a súčasný prezident Nio. Registrovanou adresou spoločnosti Nio Mobile Technologies je globálne ústredie spoločnosti Nio v Antingu v Šanghaji. Nová spoločnosť je oficiálne vývojárom softvéru a hardvéru s umelou inteligenciou. Je to prvá z rozrastajúcich sa dcérskych spoločností spoločnosti Nio, ktorá sa zameriava konkrétne na podnikanie v oblasti mobilných technológií.

O údajnom telefóne Nio sa špekuluje, že príde na trh budúci rok. Generálny riaditeľ firmy sa predtým nechal počuť, že spoločnosť plánuje vyvinúť mobilný telefón, ktorý uvedie na trh raz ročne. Nio už má značné schopnosti v oblasti mobilných technológií prostredníctvom svojich vysoko prepojených elektrických vozidiel. Tieto modely plne využívajú pokročilé technológie, aby poskytli skvelý zážitok z používania Nio. Očakáva sa, že telefón po svojom príchode presne zapadne do ekosystému a poskytne bezproblémový zážitok z jazdy. Zatiaľ neexistuje žiadne definitívne oficiálne vyhlásenie o jej plánoch v oblasti smartfónov. V každom prípade by telefón Nio mohol potešiť. Pravdepodobne bude vychádzať z nádherného dizajnu elektromobilov a bude obsahovať súbor zaujímavých funkcií. Špekuluje sa tiež, že telefón Nio bude lacnejší ako iPhone.

Nio nie je prvým čínskym výrobcom elektromobilov, ktorý sa pokúsil preniknúť do iných segmentov technologického trhu. Spoločnosť BYD minulý rok uviedla na trh inteligentné hodinky, ktoré sa dajú použiť na odomykanie jej vozidiel.

Zdroj

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno