Domov Novinky Vychádza Kaspersky Internet Security – multi-device 2016

Vychádza Kaspersky Internet Security – multi-device 2016

Zdielať

Kaspersky predstavuje aktualizovanú verziu bezpečnostného riešenia pre domáce použitie Kaspersky Internet Security – multi-device 2016. Nová verzia produktu sa zameriava na zabezpečenie toho, na čom používateľom najviac záleží – na ich súkromí, dátach, identite, peniazoch a samotných digitálnych zariadeniach.

Kaspersky man

Nová verzia poskytuje aktualizované technológie a nástroje, ktoré zabezpečujú ochranu používateľov pri akejkoľvek online činnosti, či už používajú zariadenia s Windows, OS X alebo Androidom. Podľa najnovšieho prieskumu Consumer IT Security Risks Survey 2015 sa v porovnaní s minulým rokom výrazne zvýšil počet používateľov internetu obávajúcich sa o svoje súkromie. Až 64% používateľov sa obáva, že by niekto mohlo získať prístup k ich osobným súborom.

Kaspersky Internet Security 01

Prostredie Kaspersky Internet Security – multi-device 2016 na redakčnom počítači

Každý druhý (51%) sa obáva, že na ich zariadeniach môže byť program, ktorý o nich zhromažďuje informácie a 40% používateľov nedôveruje svojim vlastným webkamerám, o ktorých je známe, že ich útočníci dokážu zneužiť na špehovanie. Kaspersky Internet Security – multi-device 2016 dokáže zabezpečiť všetky uvedené oblasti cez nové technológie ochrany súkromia. Sociálne siete a reklamné či analytické agentúry často zbierajú informácie o online aktivitách používateľov, ako ich polohu či históriu vyhľadávania a navštívených webstránok.

Kaspersky Internet Security 02

Prostredie Kaspersky Internet Security – multi-device 2016 na redakčnom počítači

Tieto dáta získavajú prostredníctvom internetového prehliadača, predávajú ich tretím stranám alebo používajú na zobrazovanie kontextovej reklamy. Anonymný režim prehliadača implementovaný v riešení Internet Security tento problém eliminuje tým, že tieto informácie úplne odstráni z internetovej prevádzky pomocou pluginu, ktorý je dostupný pre všetky najpoužívanejšie internetové prehliadače – Mozilla Firefox, Internet Explorer a Google Chrome.

Kaspersky Internet Security 03

Prostredie Kaspersky Internet Security – multi-device 2016 na redakčnom počítači

Technológia spoločnosti Kaspersky sa odlišuje od iných nástrojov integrovaných do prehliadača v tom, že zabezpečuje už prevenciu pred identifikáciou používateľa cez tzv. cookies súbory a takisto zaručuje, že dáta, ktoré by viedli k sledovaniu používateľa, neopustia zariadenie. Okrem toho produkt ochráni aj online finančné transakcie používateľa technológiou Safe Money a vďaka rozšíreným možnostiam rodičovskej kontroly pomáha chrániť deti pred najrôznejšími nástrahami internetu.

Kaspersky Internet Security 04

Prostredie Kaspersky Internet Security – multi-device 2016 na redakčnom počítači

Pri inštalácii bezplatných aplikácií a hier sa bežne stáva, že sa bez vedomia používateľa do zariadenia dostanú aj dodatočné rozšírenia a programy. Tie môžu zmeniť domovskú stránku či pôvodné nastavenia prehliadača alebo nainštalovať ďalšie pluginy. Neodsúhlasené zmeny sa môžu týkať tiež sieťovej a systémovej konfigurácie. To všetko môže zasiahnuť do súkromia používateľa tým, že niektoré pluginy a rozšírenia môžu zhromažďovať dáta a následne ich použiť na rôzne účely.

Kaspersky Internet Security 05

Prostredie Kaspersky Internet Security – multi-device 2016 na redakčnom počítači

Aktualizovaný nástroj Privacy Cleaner pomôže používateľom s odstránením všetkých stôp po aktivitách používateľa z počítačov s OS Windows, vrátane histórie vyhľadávania alebo zoznamu posledných otvorených dokumentov. Funkcia Webcam Protection navyše zabráni zachyteniu snímok z webkamery, poskytne možnosť zablokovať akýkoľvek prístup ku kamere, ale zároveň používateľa upozorní na prístup z legitímnej aplikácie.

Kaspersky Internet Security multi-device 2016

Vzhľadom na neustále sa vyvíjajúce prostredie kybernetických hrozieb odporúčajú analytici Kaspersky používateľom pravidelne aktualizovať produkty, aby mali vždy k dispozícii najnovšie ochranné prvky. Nový vlajkový produkt Kaspersky pre domácnosti, ktorý je už dostupný aj pre slovenských používateľov, zahŕňa bezplatné automatické aktualizácie a je možné ho spravovať vzdialene prostredníctvom osobného účtu v službe My Kaspersky.

Zdroj: TS

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno