Domov Novinky Vensmile K8: Mini počítač s omotanou klávesnicou

Vensmile K8: Mini počítač s omotanou klávesnicou

Zdielať

Na trh sa dostáva počítač Vensmile K8, ktorý predstavuje nový a originálny formát desktopových PC. Ide totiž o počítač priamo napojený na klávesnicu, ktorá je flexibilná a tak sa dá pre bezpečnú prepravu okolo neho omotať.

vensmile-k8-01

Vensmile K8 Foldable Keyboard Mini PC je počítač, ktorý si možno ľahko zbaliť na cesty, avšak budeme pre neho potrebovať zdroj napájania a aj zobrazovacie zariadenie (monitor, televízor, projektor). V malej tenkej krabičke je všetok potrebný hardvér, na ktorú je z ľavej strany napojená flexibilná klávesnica odolná voči poliatiu. Tú možno okolo počítača omotať, aby ho ochránila pri preprave.

vensmile-k8-02

Počítač má na vrchnej strane touchpad so skleneným povrchom. Výkon zabezpečí procesor Intel Atom X5 Z8300 Cherry Trail so štyrmi jadrami (takt 1,44 až 1,84 GHz) a iba 2W TDP. Základné grafické jadro Intel HD ponúkne podporu rozlíšenie maximálne 1920×1080, čiže Full HD. Ďalej tu máme v základnej výbave 4 GB operačnej pamäte, 64 GB na eMMC, ďalej rozhranie Wi-Fi s Bluetooth 4.0.

vensmile-k8-03

K dispozícii sú tiež obrazové výstupy HDMI a D-Sub, jeden port USB 2.0, ďalší USB 3.0, čítačka kariet T-Flash a kombinovaný 3,5 mm jack pre headset. Celková hmotnosť počítača je len 277 gramov a rozmery v rozbalenom stave 385×120×15 mm. Počítač je v predpredaji za výhodnejšiu cenu 199 dolárov, pričom neskôr by sa mal oficiálne predávať za 249 dolárov.

Zdroj: Hexus

Odpovedať

Vložte komentár prosím!
Zadajte svoje meno